Ostali sportovi

Hrvatske odbojkašice u zanimljivom susretu svladale Estoniju

Branimir Korać • subota, 25.05.2024.

Nakon neočekivanog startnog poraza od Azerbajdžana, hrvatske odbojkašice povezale su dvije pobjede. Prošlog tjedna svladana je Slovačka, a sada i Estonija...

Poraz od Azerbajdžana u Osijeku definitivno je iza hrvatskih odbojkašica. Povezale su dvije pobjede i ponovno su u dobrom ritmu.

Igraj na odbojkaške mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Beverenu je u subotu navečer Hrvatska igrala protiv Estonije i upisala pobjedu 3:1, doduše nešto težu od očekivanja.

Samo je treći set Hrvatska dobila glatko i do 25:14, ostala tri seta bila su dramatična do samog kraja.

U prvom setu Hrvatska je bila bolja s 25:23 preokrenuvši u završnici zaostatak u kojem se našla.

U drugom setu Hrvatska je igrala odlično do visokih 16:9. Činilo se da će mirno riješiti susret u svoju korist, ali tu je dopustila Estoniji seriju 9:0 i preokret nakon kojeg više nije vratila kontrolu.

Već spomenuti treći set bio je jednosmjeran od početka, da bi Hrvatska u četvrtom setu ušla u probleme, gubila i s 18:12, ali uspjela je velikom borbenošću u završnici okrenuti priču i uzeti set s 30:28. Kod Hrvatske su najučinkovitije bile Božana Butigan s 18 poena te Leonarda Grabić sa 16.

Ovo je druga pobjeda hrvatskih odbojkašica u tri meča, a u nedjelju ih čeka dvoboj protiv domaćina, neporažene Belgije koja je ispustila dosad tek jedan set.