Jana Fett nakon velike borbe do drugog kola Roland-Garrosa!

Petar Jenjić • nedjelja, 26.05.2024.

Jana Fett izborila je drugo kolo Roland-Garrosa nakon što je u prvom kolu izbacila španjolsku tenisačicu Jessicu Bouzas Maneiro...

Nakon što je u glavni ždrijeb Roland-Garrosa upala kao lucky-loser, Jana Fett došla je do druge Grand Slam pobjede karijere. Podsjetimo, 2018. godine prošla je jedno kolo Australian Opena i imala dvije meč lopte protiv kasnije pobjednice Caroline Wozniacki u drugom.

Igraj na Roland-Garros na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas je na startu turnira 126. tenisačica svijeta igrala protiv 87. na WTA ljestvici, Jessice Bouzas Maneiro iz Španjolske, u njihovom prvom međusobnom dvoboju. Slavila je sa 6:2, 3:6, 7:5 nakon dva sata i deset minuta igre.

Fett je glatko dobila prvi set sa 6:2, a u sličnom ritmu uzvratila je njena protivnica u drugom. Bouzas je imala vodstvo od 4:1 u trećem setu kada je dvoboj prekinut zbog kiše na neko vrijeme.

Maneiro je tijekom trećeg seta u četiri navrata imala break prednosti, kao i servis za meč kod vodstva 5:4, ali sljedeća tri gema dobila je hrvatska tenisačica.

Fett će u drugom kolu igrati protiv Marie Bouzkove iz Češke koja je u prvom kolu svladala Veroniku Kudermetovu.