Ostali sportovi

Poraz hrvatskih odbojkašica, Belgija ipak prejaka

Petar Jenjić • nedjelja, 26.05.2024.

Drugi poraz u četvrtoj utakmici u Zlatnoj ligi upisala je hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija koja je danas izgubila s 3:1 u setovima od Belgije...

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija danas je odigrala svoju četvrtu utakmicu u Zlatnoj ligi i upisala drugi poraz. Do pobjede od 3-1 u setovima stigla je Belgija koja je tako ostala stopostotna.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Podsjetimo, hrvatske odbojkašice nastup su otvorile porazom od Azerbajdžana 3:0 u setovima, a uslijedile su pobjede protiv Slovačke s 3:0 odnosno Estonije s 3:1 u setovima.

Danas su Belgijke dobro otvorile meč i prvi set dobile s 25-19. U drugom su bile uvjerljivije, slavile su s 25-14, nakon čega su Hrvatice uzvratile istim rezultatom.

U četvrtom setu Belgija je ponovno odigrala puno bolje i uzela set s deset poena prednosti. Osim danas, Belgijke su do sada izgubile tek jedan set.

Hrvatsku 31. svibnja čeka dvoboj sa Španjolskom, a dan kasnije i protiv Rumunjske. Belgija će 1. lipnja igrati protiv Češke, a dan kasnije protiv Ukrajine.