Hrvatska U-21 reprezentacija kasno proradila i upisala poraz od Irske

Branimir Korać • petak, 07.06.2024.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija upisala je u Vrbovcu poraz od Irske s 3:2. Irci su vodili 3:0, Hrvatska zaprijetila potpunim povratkom, ali nije došla do poravnanja...

Oslabljena Hrvatska bez niza igrača upisala je poraz u dvoboju protiv U-21 vršnjaka iz Irske. Ishod je razočaravajuć posebno jer su i Irci bili oslabljeni i nastupili su s nizom igrača koji u klubovima igraju malo ili nimalo ili su na posudbama i nižim rangovima.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No Hrvatska nije dobro ušla u utakmicu, Irska je to znala kazniti i već u 14. minuti vodila je 2:0 golovima Andyja Morana i Sinclaira Armstronga.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekih dramatičnih pomaka, Hrvatska je i dalje izgledala dosta skromno i raštimano, ali nastavak je ipak ponudio drugačiju sliku.

I tu su Irci prvi došli do pogotka, u 52. minuti Aidomo Emakhu pogodio je za 3:0, ubrzo su uslijedile izmjene i pritisak Hrvatske do kraja susreta.

U 62. minuti nakon lijepe akcije smanjio je Igor Matanović da bi deset minuta klasnije na 2:3 spustio Matija Frigan iz kaznenog udarca.

pokušavala je Hrvatska do kraja susreta doći i do poravnanja, ali bilo je dosta brzopletosti pred kaznenim prostorom Iraca koji su se čvrsto branili i obranili.