Reprezentacija - prijateljske utakmice, 08.06.2024, 18:45 h, Nacional Do Jamor, Oeiras
Suci: Harm Osmers, Robert Kempter Dominik Schaal (svi Njemačka); 4. sudac: Ricardo Baixinho
Rafael Leao
46'
21
Diogo Jota
46'
2
Nelson Semedo
46'
20
Joao Cancelo
46'
25
Pedro Neto
71'
16
Matheus Nunes
85'
Susret počinje u 18:45 sati.
 Hrvatska nogometna reprezentacija igra posljednju provjeru uoči Europskog prvenstva. Protivnik će biti Portugal, momčad koju Vatreni nikada ranije nisu porazili. Izbornik Zlatko Dalić očekivano nije iznenadio sastavom za dvoboj koji kreće od 18:45 sati.
1' Kreće utakmica.
6' PENAL!
6'

Kovačić je prvi došao do lopte, Vitinha ga je faulirao. Nijemac nije oklijevao pokazati na bijelu točku!

8'
GOL! 0:1! Najstrožu kaznu realizirao je Luka Modrić.
8'

Pročitao je stranu Diogo Costa, ali Modrić je siguran!

10' Udarac Modrića s 18 metara odlazi nekih metar od gola.
13' Opet je Hrvatska opasna, ovoga puta pucao je iskosa unutar kaznenog prostora Lovro Majer, no obranio je Costa!
17' Portugal je očekivano krenuo prema naprijed, ali dobre obrambene reakcije naših ostavile su ih bez pravog udarca.
22' Jako dobra situacija i udarac Gvardiola, od bloka odlazi u korner.
27' Ruben Dias nespretno je poslao loptu u korner.
33' Udarac Kramarića od bloka ide malo kraj gola. Dobra obrana rezultirala je lijepom polukontrom.
34' Odličan dribling Gvardiola pa udarac, ali blok se ispriječio.
34' Još jednom Gvardiol, ovoga puta glavom nakon kornera, ali ide to iznad grede.
38' Kontra četiri na dva, ali trebalo je bolje. Kramarić je pucao u blok!
38' Joao Felix puca glavom, ali odlazi visoko iznad gola.
40'
Žuti karton dobio je Ante Budimir.
43' Povratna lopta Gvardiola za Kramarića, ali sjajno brani Costa! U nastavku akcije pokušao je i Budimir glavom, ali otišlo je kraj gola!
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Udarac Bruna Fernandesa otišao je u vanjski dio mreže! Kraj prvog dijela.
46' Krenuo je nastavak susreta.
46'
Izmjena! Izlazi Joao Felix, ulazi Rafael Leao.
46'
Izmjena! Izlazi Goncalo Ramos, ulazi Diogo Jota.
46'
Izmjena! Izlazi Diogo Dalot, ulazi Nelson Semedo.
46'
Izmjena! Izlazi Nuno Mendes, ulazi Joao Cancelo.
46' Četiri promjene napravio je Portugal na poluvremenu.
48'
GOL! Portugal - Hrvatska 1:1
Mrežu je zatresao Diogo Jota. Asistent je Nelson Semedo.
48'

Odmah pogodak Portugala, Semedo je odigrao za Jotu koji lako s tri metra skreće loptu u mrežu.

52' Puno bolja igra Portugala na početku nastavka.
54'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Ivan Perišić.
54'
Izmjena! Izlazi Lovro Majer, ulazi Mario Pašalić.
54'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Luka Sučić.
56'
GOL! Portugal - Hrvatska 1:2
Mrežu je zatresao Ante Budimir.
56'

Odličan udarac Marija Pašalića sa 17 metara završio je uz pomoć Coste na gredu, lopta se odbila do Budimira koji je glavom skreće u mrežu!

59'
Žuti karton dobio je Marcelo Brozović.
64' Cancelo je bio u sjajnoj situaciji, potencijalno jedan na jedan s Livakovićem, ali nije uspio uputiti udarac. Stigao se vratiti Brozović.
65' Odličan udarac Fernandesa s više od 20 metara, otišlo je malo kraj gola.
67'
Izmjena! Izlazi Ante Budimir, ulazi Bruno Petković.
68' Opasan udarac Vitinhe izvana od bloka je odlično obranio Livaković!¨U nastavku akcije Šutalo je blokirao udarac koji odlazi malo kraj stative. Nakon toga još jedan centaršut Portugalaca, ali pokušaj Rubena Diasa glavom otišao je kraj gola.
69' Perišić je lijepo pokušao prebaciti za Petkovića, ali Costa je vršcima prstiju odbio loptu.
71'
Izmjena! Izlazi Bruno Fernandes, ulazi Pedro Neto.
75'
Izmjena! Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Luka Ivanušec.
75'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Nikola Vlašić.
77'
Žuti karton dobio je Joao Cancelo.
77' Solidan udarac Perišića u prvi kut, otišlo je pokraj gola.
82'

Odlična kombinacija naših. Petković za Sučića koji je u velikoj šansi, ali sjajna obrana Coste!!

85'
Izmjena! Izlazi Vitinha, ulazi Matheus Nunes.
90' Tri minute nadoknade.
90'+1'
Žuti karton dobio je Joško Gvardiol.
90'+2' Sjajna obrana Livakovića, pucao je Dias sa sedam metara!
90'+3' Odličan udarac Vlašića u bliži kut, obranio je Costa!
90'+4' Kraj susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!