EP 2024, skupina F, 1. kolo, 18.06.2024, 18:00 h, BVB Stadion, Dortmund
Suci: Facundo Tello, Gabriel Chade, Ezequiel Brailovsky (Argentina); 4. sudac: Donatas Rumšas (Litva)
Yusuf Yazici
79'
3
Merih Demiral
79'
2
Zeki Celik
85'
7
Kerem Aktürkoglu
85'
15
Salih Özcan
90'+1'
Luka Ločošvili
73'
9
Zuriko Davitašvili
73'
8
Budu Zivzivadze
85'
18
Sandro Altunašvili
89'

Willy Sagnol
Susret počinje u 18:00 sati.
1' Krenula je utakmica.
4' Uvodne minute prolaze u znaku Turske koja je češće u posjedu lopte.
6' Prva prijetnja na susretu, Ayhan je glavom pucao iznad gola.
9' Još jedan pokušaj Turske nakon kornera, Bakdaci je pucao glavom kraj gola.
10'

Ayhan pogađa vratnicu! Odličan udarac turskog nogometaša s 20 metara, lopta je pogodila okvir gola!

11'

Gruzijci prijete sada, Mekvabišvili je pucao, lopta je od bloka skoro prevarila turskog vratara, ali Gunok ipak odbija u korner!

14' Yildiz je prijetio iskosa u bliži kut, gruzijski vratar bio je miran.
20' Slab udarac Calhanoglua iz solidne situacije.
25'
GOL! Turska - Gruzija 1:0
Mrežu je zatresao Mert Müldür.
25'

KAKAV GOL!! Mert Müldür opalio je iz voleja točno s linije 16 metara, neobranjivo pod gredu!

27'

Odlična akcija Turske, ali ipak zaleđe Ylidiza

30' Kvacarhelija je pucao iskosa u bliži kut, odbija turski vratar u korner!
32'
GOL! Turska - Gruzija 1:1
Mrežu je zatresao Georges Mikautadze. Asistent je Giorgi Kočorašvili.
32'

Kočorašvili je krasno prošao po desnoj strani i proigrao Mikautadzea koji prizemnim udarcem u prvi kut matira turskog vratara!

35'
Žuti karton dobio je Abdülkerim Bardakci.
35' Ogromna šansa za Gruziju, ponovno je pucao Mikautadze, ali lopta je prohujala malo kraj stative!
36' Sada pritisak Gruzije, stvari su se okrenule.
41' Odlična utakmica do sada.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog poluvremena.
46' Kreće nastavak.
46' Odmah opasan napad i pokuašj Turske, ali Müldür nije najbolje zahvatio loptu.
49' Udarac Citaišvilija iskosa unutar kaznenog prostora završila je u rukama turskog golmana.
55'
Žuti karton dobio je Solomon Kvirkvelia.
57' Snažan udarac Calhanoglua iz slobodnog udarca, odbio je to vratar Gruzije.
62' Potencijalno opasna situacija pred golom Turske, ali Kvarachelija nije najbolje zahvatio loptu.
65'
GOL! Turska - Gruzija 2:1
Mrežu je zatresao Arda Güler. Asistent je Kaan Ayhan.
65'

Čudesno, zaista čudesno, Arda Güler naciljao je i pogodio! Sjajan pogodak s nešto više od 20 metara pod gredu!

69' Sjajna akcija Turske, ali loša egzekucija. Moglo je biti 3:1.
70'

Odlična akcija Gruzije, pucao je Kočorašvili, ali trese se greda!

73'
Izmjena! Izlazi Giorgi Citaišvili, ulazi Luka Ločošvili.
73'
Izmjena! Izlazi Giorgi Čakvetadze, ulazi Zuriko Davitašvili.
79'
Izmjena! Izlazi Arda Güler, ulazi Yusuf Yazici.
79'
Izmjena! Izlazi Kaan Ayhan, ulazi Merih Demiral.
85'
Izmjena! Izlazi Solomon Kvirkvelia, ulazi Budu Zivzivadze.
85'
Izmjena! Izlazi Mert Müldür, ulazi Zeki Celik.
85'
Izmjena! Izlazi Kenan Yildiz, ulazi Kerem Aktürkoglu.
87' Yazici je odlično pucao glavom, ali odlična obrana vratara Gruzije.
89'
Žuti karton dobio je Hakan Çalhanoglu.
89'
Izmjena! Izlazi Anzor Mekvabišvili, ulazi Sandro Altunašvili.
90' Šest minute nadoknade.
90'+1'
Izmjena! Izlazi Hakan Çalhanoglu, ulazi Salih Özcan.
90'+4'

Velika šansa za Gruziju! Mikautadze je zadnji igrao, pucao je sa sedam metara, ali zasmetao mu je suigrač pa je lopta otišla kraj stative.

90'+6' Gruzijci na korak do boda!! Kvacarchelija je sa skoro polovice terena poslao loptu u kazneni prostor, nitko je nije dirao i pogodio je stativu!
90'+7'
GOL! Turska - Gruzija 3:1
Mrežu je zatresao Kerem Aktürkoglu.
90'+7'

Aktürkoglu je zabio na prazan gol, nakon što je na skok išao gruzijski vratar.

90'+8' Kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!