Kevin Csoboth
87'
Marco Rossi
Susret počinje u 18:00 sati.
 U susretu drugog kola skupine A Europskog prvenstva Njemačka igra protiv Mađarske. Nijemci su sjajno startali i visoko svladali Škotsku u prvom kolu, a Mađari su krenuli porazom od Švicarske.
1' Počeo je susret.
5' Nijemci su pokušali preko Havertza koji se namjestio na udarac i pucao sa 17 metara, ali nije to bilo posve opasno. Ono što smo već sada vidjeli je da će Njemačka imati ozbiljniji posao nego protiv skromnih Škota.
6' Vrlo dobra situacija za Mađare, nakon kornera lopta odbijena na drugu stranu gdje natrčava i puca Bolla, ali odbio je loptu u novi korner Andrich.
11' Vrlo dobra situacija za Njemačku, Havertz je bio u dobroj poziciji, pucao iskosa, ali brani Gulacsi. Nakon kornera novi pokušaj Nijemaca, Bolla glavom odbija u novi korner i spašava.
19' Sjajna kombinacija, Musiala za Havertza na 16 metara, on iz prve proigrava Gundogana koji ne stiže do ove lopte.
22'
GOL! Njemačka - Mađarska 1:0
Mrežu je zatresao Jamal Musiala.
22' Vodi Njemačka! Odlična kombinacija još jednom, ubačena lopta za Gundogana, do nje ipak dolazi Orban, ali gubi ravnotežu i pada. Gundogan je uzeo loptu i pronašao Musialu koji lako zabija. Teško se oteti dojmu da je Gundogan napravio prekršaj nad Orbanom.
23'
Žuti karton dobio je Barnabas Varga.
26' Kakva obrana Neuera! Slobodnjak za Mađarsku na 20 metara, odlično ga je izveo Szoboszlai, lopta je išla u gornji kut, ali Neuer odlično brani.
27'
Žuti karton dobio je Antonio Rüdiger.
30' Tah spašava, Szoboszlai je odlično ušao u 16 metara i pucao prema donjem kutu, ali Tah je odlično reagirao.
40' Bolja Njemačka, u posljednjih desetak minuta visi u zraku i drugi pogodak, kao da se čeka samo dobra pozicija za udarac.
44' Krasan udarac Musiale! Wirtz mu je dao loptu, a on s 15 metara gađao bliži gornji kut, lopta je nekoliko centimetara prošla pokraj vratnice.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kratklo je trajalo slavlje Mađara! Szoboszlai je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je prebačena prema drugoj vratnici, Neuer odbija, ali lopta dolazi do Sallaija koji je posprema u mrežu. Pogodak ipak nije priznat zbog zaleđa.
45'+3' Kraj prvog dijela, 1:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
55' Nijemci traže i drugi pogodak kako bi se potpuno odvojili, Kroos je sada pucao nakon odbijene loppte, ali Gulacsi je snalažljivo obranio.
58'
Izmjena! Izlazi Florian Wirtz, ulazi Leroy Sane.
58'
Izmjena! Izlazi Kai Havertz, ulazi Niclas Füllkrug.
60' Krasna prilika za Mađarsku! Sallai je fantastično ubacio prema Vargi koji je pucao glavom, ali preko gola.
64'
Izmjena! Izlazi Adam Nagy, ulazi Laszlo Kleinheisler.
67'
GOL! Njemačka - Mađarska 2:0
Mrežu je zatresao Ilkay Gündogan.
67' Lijepa i jednostavna akcija Nijemaca! Lopta na lijevu stranu za Mittelstadta koji odmah daje povratnu za samog Gundogana na 11 metara, a on rutinski zabija za 2:0!
71'
Izmjena! Izlazi Robert Andrich, ulazi Chris Führich.
71'
Izmjena! Izlazi Jamal Musiala, ulazi Emre Can.
75'
Izmjena! Izlazi Miloš Kerkez, ulazi Martin Adam.
75'
Izmjena! Izlazi Bendeguz Bolla, ulazi Zsolt Nagy.
84'
Izmjena! Izlazi Ilkay Gündogan, ulazi Deniz Undav.
87' Ne zaustavljaju se Nijemci, prilika za Fullkruga nakon ubačaja s desne strane, ali nije najbolje zahvatio loptu.
87'
Izmjena! Izlazi Barnabas Varga, ulazi Daniel Gazdag.
87'
Izmjena! Izlazi Roland Sallai, ulazi Kevin Csoboth.
89'
Žuti karton dobio je Maximilian Mittelstädt.
90' Velika prilika za Mađarsku, nema pogotka. Kimmich je odbio s gol linije nakon pokušaja Szoboszlaija.
90' Tri minute nadoknade.
90'+3' Kraj, Njemačka odnosi pobjedu i prolazi u osminu finala!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!