EP 2024, skupina E, 2. kolo, 22.06.2024, 21:00 h, Köln Stadium, Köln
Suci: Szymon Marciniak, Tomasz Listkiewicz, Adam Kupsik (Poljska); 4. sudac: Donatas Rumšas (Litva)
Belgija
Belgija
Youri Tielemans 2'
Kevin De Bruyne 80'
2:0(1:0) Rumunjska
Rumunjska

Lukakua ne voli VAR, ali Belgija slavi pobjedu!

Petar Jenjić • subota, 22.06.2024.

Reprezentacija Belgije upisala je 2:0 pobjedu protiv Rumunjske u drugom kolu Europskog prvenstva. Takvim ishodom sve momčadi u skupini E imaju po tri boda...

Leandro Trossard
56'
18
Orel Mangala
72'
11
Yannick Carrasco
72'
2
Zeno Debast
77'
Darius Olaru
68'
10
Ianis Hagi
68'
7
Denis Alibec
81'
23
Deian Sorescu
90'
Edward Iordanescu

Potpuno se komplicira situacija u skupini E na Europskom prvenstvu. Nogometaši Belgije večeras su slavili protiv Rumunjske s 2:0 i takvim ishodom sve četiri reprezentacije u skupini imaju po tri osvojena boda.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajan početak Belgije koja je povela već u drugoj minuti, Romelu Lukaku je ostavio loptu za Yourija Tielemansa na 17 metara koji je odličnim udarcem zatresao mrežu. Visoki pritisak Belgije odmah se isplatio i već druga akcija na susretu završila je pogotkom.

Odlična šansa za Rumunje odmah u četvrtoj minuti, pucao je glavom Radu Dragusin, ali obranio je belgijski vratar. Nakon vatrenog početka, malo smo se primirili sa šansama, a sljedeća je stigla u 18. minuti.

Sjajan prodor Kevina De Bruynea i proigravanje za Dodija Lukebakija koji se izborio na ljevicu i gađao suprotni kut, ali odlično je obranio rumunjski vratar. Nakon kornera je s deset metara Jan Vertonghen pucao preko gola.

Na sljedeću veliku šansu Belgije čekali smo do 29. minute kada je iskosa pucao Jeremy Doku u bliži kut, ali Florian Nita odlično je reagirao i odbio u korner. Do kraja poluvremena izdvajaju se još udarci Dennisa Mana i De Bruynea, ali više za statistiku, nego što su bili opasni za golmane obje reprezentacije.

Odličan pokušaj De Bruynea iskosa sa 17 metara u suprotni kut u 52. minuti, ali otišlo je malo kraj stative. Isti igrač uputio je još jedan udarac tri minute kasnije, no obranio je rumunjski vratar. U 63. se Jeremy Doku izborio za prostor, ali pogodio je vanjski dio mreže.

Činilo se da je svoj post na velikim natjecanjima Lukaku poništio dvije minute kasnije kada se, nakon sjajne lopte De Bruynea, sjurio prema golu i lako matirao protivničkog vratara. Međutim, dosuđeno je zaleđe nakon pregleda snimke. Minutu kasnije ponovno je bio u šansu, no ovoga puta obranio mu je Nita.

Uslijedila je dobra šansa za Rumunje preko Mana, no Casteels se iskazao kada je bilo najpotrebnije. U 80. minuti vratar Belgije je ispucao loptu koja stiže do De Bruynea, a on je bio neumoljiv i poentirao je za 2:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, iako su obje ekipe imale svoje situacije, prvenstveno Lukaku čiju je još jednu šansu obranio vratar Rumunjske. Očito ovo nije njegovo natjecanje. test