Leroy Sane
76'
Julian Nagelsmann
Susret počinje u 21:00 sati.
 U posljednjem kolu skupine A Njemačka i Švicarska u izravnom dvoboju odlučuju o prvom mjestu u skupini. Njemačkoj je dovoljan i bod, Švicarskoj igra samo pobjeda.
1' Počeo je susret.
2' Vrlo brzo solidna situacija za Njemačku, ali odlično reagira obrana, Musiala je proigrao Gundogana, no Schar je izbio u korner.
10' Švicarci zasad dosta dobro pariraju Njemačkoj i nisu joj dopustili onaj pritisak s kojiom su lomili Škote pa dijelom i Mađare.
12' Ovo je bilo opasno, lopta s lijeve strane ubačena za Havertza, međutim on nije dobro zahvatio loptu i Švicarci su uspjeli zatvoriti.
17' Njemačka vodi 1:0! Kiks Sommera koji je morao obraniti pokušaj Andricha, udarac s više od 20 metara u Sommerov kut, švicarski vratar nije uspio zaustaviti loptu.
19' Ipak nema pogotka! VAR intervencija, u 16 metara Musiala je napravio prekršaj nad Aebischerom.
25'
Žuti karton dobio je Daniel Ndoye.
28'
GOL! Švicarska - Njemačka 1:0
Mrežu je zatresao Daniel Ndoye.
28' Švicarska vodi 1:0! Dobra akcija Švicaraca, Freuler je ubacio na prvu vratnicu gdje Ndoye postavlja nogu i zakucava loptu u mrežu za 1:0!
31' Skoro 2:0! Lopta u prostor, do nje dolazi pokraj Rudigera Ndoye, gađa prema suprotnom kutu, lopta prolazi malo pokraj gola!
38'
Žuti karton dobio je Jonathan Tah.
38' Neoprezan start Taha i Njemačka ga je izgubila za osminu finala.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, Švicarska ima prednost.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
51' Odlična lopta Wirtza za Musialu koji dobro puca s ruba kaznenog prostora, Sommer odbija, lopta dolazi do Gundogana koji puca loše.
55' Toni Kroos iz prve s 20 metara, snažno, ali kojih dva metra od vratnice.
61'
Izmjena! Izlazi Jonathan Tah, ulazi Nico Schlotterbeck.
61'
Izmjena! Izlazi Maximilian Mittelstädt, ulazi David Raum.
63' Raum bez previše razmišljanja s nekih 20 metara opalio je snažno, ali preko gola.
64' Nijemci sve više pritišću, Švicarska se zasad dobro brani.
65'
Izmjena! Izlazi Fabian Rieder, ulazi Ruben Vargas.
65'
Izmjena! Izlazi Breel Embolo, ulazi Kwadwo Duah.
65'
Izmjena! Izlazi Robert Andrich, ulazi Maximilian Beier.
65'
Izmjena! Izlazi Daniel Ndoye, ulazi Zeki Amdouni.
66'
Žuti karton dobio je Granit Xhaka.
68' Još jedan ubačaj u 16 metara, Havertz probava glavom, ali dosta neprecizno.
76'
Izmjena! Izlazi Florian Wirtz, ulazi Niclas Füllkrug.
76'
Izmjena! Izlazi Jamal Musiala, ulazi Leroy Sane.
77' Nijemci pokušavaju napraviti nešto na silu, ali jednostavno večeras im malo toga polazi za nogom, a i protivnik je puno ozbiljniji od prva dva.
81'
Žuti karton dobio je Silvan Widmer.
84' Proslavio je Vargas pogodak, ali Orsato je podigao ruku i pokvario mu slavlje, bio je u malom zaleđu kod primanja lopte i trk do Neuera i lijepa realizacija na kraju nisu nagrađeni.
85' Ubačaj Kroosa, Havertz je bio u sjajnoj poziciji, ali promašio je loptu glavom te na kraju pucao ramenom preko gola.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+2'
GOL! Švicarska - Njemačka 1:1
Mrežu je zatresao Niclas Füllkrug.
90'+2' Nijemci poravnavaju! Ubačena lopta s lijeve strane, a Fullkrug je pokazao Havertzu kako se puca glavom, odlično je pogodio u suprotni kut.
90'+5' Kraj, Njemačka remijem osigurava prvo mjesto u skupini.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!