EP 2024, skupina B, 3. kolo, 24.06.2024, 21:00 h, Leipzig, Leipzig Stadium
Suci: Danny Makkelie, Hessel Steegstra, Jan de Vries (Nizozemska)
Luka Modrić 55'
1:1(0:0) Italija
Mattia Zaccagni 90'+8'
Italija

Od euforije do očaja: Hrvatska ponovno ostala bez pobjede u posljednjim sekundama

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.06.2024.

Kao protiv Albanije, Hrvatska je još jednom ostala bez pobjede u posljednjim sekundama. Umjesto šest bodova na kontu, nakon remija 1:1 s Italijom, pred eliminacijom je s Europskog prvenstva...

Davide Frattesi
46'
14
Federico Chiesa
57'
9
Gianluca Scamacca
75'
20
Mattia Zaccagni
81'
21
Nicolo Fagioli
81'
Luciano Spalletti

Nova drama i novi očaj za Hrvatsku. Kao da nije bio dovoljan onaj Gjasulin pogodak za 2:2 Albanije, Zaccagni je u 98. minuti pogodio za 1:1 Talijana i Hravtsku stavio na izlazna vrata Eura.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Uoči susreta situacija je bila jasna. Hrvatska je trebala pobjedu za prolazak u osminu finala, a Talijanima je bio dovoljan i bod. No igralo se dosta oprezno, s obje strane, nitko nije dugo bio spreman preuzeti rizik i napasti.

Hrvatska je imala dobar ulazak u utakmicu i skoro je rano došla do vodstva. Već u petoj minuti sjajno je opalio s 25 metara Luka Sučić, udarac je bio snažan lopta je išla prema suprotnom gornjem kutu, ali Donnarumma je sjajno obranio.

Nakon toga Hrvatska nije nastavila s pritiskom već su Talijani počeli sve više prijetiti.

Imali su nekoliko poluprilika, a onda je u 27. minuti Dominik Livaković spasio Hrvatsku. Pogreška hrvatske obrane, sam je na drugoj vratnici ostao Bastoni, imao je čisti zicer, ali Livaković je fantastično obranio.

Uspjela je Hrvatska nakon toga malo prebaciti igru pred talijanski kazneni prostor, ali do kraja prvog dijela, osim onog pokušaja Sučića nije bilo.

Daliću je bilo jasno kako Hrvatska treba nešto mijenjati i izvadio je Pašalića, a uveo Budimira koji je ponovno unio živost u hrvatsku igru.

Bolji ulazak u drugo poluvrijeme Hrvatska je vrlo brzo i naplatila.

U 53. minuti Kramarić je ubacivao, Frattesi je igrao rukom i nakon VAR provjere opravdano je dosušen kazneni udarac. Loptu je uzeo Luka Modrić pucao nisko u kut, ali Donnarumma je to pročitao i obranio kazneni udarac.

Međutim Hrvatska je nastavila pritiskati i u 55. minuti je povela. Sučić je krasno ubacio prema Budimiru koji dobro puca, ali Donnarumma fantastično brani, no na odbijancu je Modrić koji šalje loptu u mrežu za euforiju u hrvatskim redovima!

Nakon primljenog pogotka, Talijani su potpuno promijenili način igre i pritisnuli Hrvatsku koja je bila u velikim problemima.

Nizale su se opasne situacije u 16 metara, ali hrvatska obrana je izdržala tih nekih 15-ak minuta najžešćeg pritiska i uspjela je malo odmaknuti loptu od svog gola.

Ušlo se u dosta kaotično razdoblje, Makkelie je produžio utakmicu čak osam minuta i kao protiv Albanije Hrvatska je u posljednjim sekundama primila gol.

U 98. minuti Calafiori je dovukao loptu naprijed, pronašao Zaccagnija koji zabija za 1:1.

Odmah nakon što je krenula Hrvatska s centra, Makkelie je označio kraj i Hrvatska se vjerojatno oprostila od Europskog prvenstva. Ostala je još samo teorija, ali teško je za očekivati da će se sve ovo poklopiti. test