EP 2024, skupina C, 3. kolo, 25.06.2024, 21:00 h, Köln
Suci: Clement Turpin, Nicolas Danos, Benjamin Pages (Francuska)
Engleska
Engleska
0:0(0:0) Slovenija
Slovenija

Slovenci remizirali s Englezima, o drugoj poziciji odlučilo mjesto u kvalifikacijama

Petar Jenjić • utorak, 25.06.2024.

Slovenija i Engleska odigrale su bez golova. Momčad Matjaža Keka prvi je put izborila prolazak skupine na velikom natjecanju, ide dalje s treće pozicije...

Kobbie Mainoo
46'
24
Cole Palmer
71'
8
Trent Alexander-Arnold
84'
18
Anthony Gordon
89'
Josip Iličić
75'
19
Žan Celar
86'
5
Jon Gorenc Stanković
86'
3
Jure Balkovec
90'
Matjaž Kek

Završena je i skupina C Europskog prvenstva, vrlo, vrlo dramatična grupa u kojoj su se pozicije za prolazak dalje dijelile na temelju rezultata u kvalifikacijama. I Danska i Slovenija imale su identičnu gol razliku (2:2), remi u međusobnom omjeru i isti broj žutih kartona.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Obje večerašnje utakmice završile su bez golova. Engleska je završila na prvom mjestu s pet bodova, a Danska na drugom s tri jer je u kvalifikacijama završila ispred Slovenije. Imale su isti broj bodova (22), ali Danci su bili bolji u međusobnim omjerima.

Prvi udarac prema golu upisala je Slovenija u petoj minuti, ubačeno je za Benjamina Šeška koji je pucao glavom, ali bez posebne snage u udarcu lako je uhvatio loptu Jordan Pickford. Engleska ničim nije impresionirala u uvodnim minutama, a sam ritam dvoboja bio je na niskim granama.

Prva dobra akcija Engleza stigla je u 20. minuti kada je Bukayo Saka poentirao nakon proigravanja Phila Fodena, ali dosuđeno je zaleđe. U 35. minuti odličan udarac Fodena iz slobodnjaka sa skoro 30 metara, lopta je išla u gornji kut, ali Jan Oblak je bio na pravom mjestu.

Englezi su podignuli ritam u drugom poluvremenu i u prvih desetak minuta pritisnuli Slovence. Međutim, one prave, konkretne, opasnije prilike nije bilo. Englezi su dominirali, ali ništa nije bilo dostatno.

Veći dio drugog poluvremena odavao je dojam da i jedni i drugi čekaju kraj. Tek u sudačkoj nadoknadi vidjeli smo odlično akciju Engleza koju je završio Cole Palmer, ali Jan Oblak bio je na pravom mjestu. test