EP 2024, skupina C, 3. kolo, 25.06.2024, 21:00 h, München, Allianz Arena
Suci: Francois Letexier, Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni (Francuska)
0:0(0:0) Srbija
Srbija

Srbija trebala pobjedu, Danska ipak uzela željeni bod

Branimir Korać • utorak, 25.06.2024.

Srbija se pridružila Hrvatskoj i napušta Euro dok Danska s drugog mjesta prolazi u osminu finala. Tamo će je čekati težak dvoboj protiv Njemačke...

Andreas Skov Olsen
46'
12
Kasper Dolberg
59'
17
Victor Kristiansen
77'
8
Thomas Delaney
77'
20
Yussuf Poulsen
88'
Luka Jović
46'
10
Dušan Tadić
46'
7
Dušan Vlahović
67'
25
Filip Mladenović
73'
20
Sergej Milinković-Savić
87'
Dragan Stojković

Srbija je trebala pobjedu, a Danskoj je bio dovoljan i bod. U konačnici, Danci su ostvarili cilj, Srbija je u drugom dijelu krenula na sve ili ništa, ali nije uspjela doći do pogotka.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Srbija je još jednom na velikom natjecanju zaustavljena u skupini i još jednom je odigrala ispod očekivanja.

U ovom susretu u prvom poluvremenu nije napravila praktički ništa, u drugom dijelu krenula je otvorenije i hrabrije, imala je ponešto prilika, ali nije ih realizirala.

Danci su u prvom dijelu izgledali dosta bolje, u prvih 20 minuta imali su tri dobre situacije kada su pokušavali Wind, Bah i Eriksen, ali nisu došli do pogotka.

U 39. minuti imali su odličnu priliku, Wind je dobio loptu u kaznenom prostoru, bio je posve sam, ali u trenutku udarca se okliznuo i prilika je propala.

U drugom dijelu Stojković je više riskirao i u 53. minuti Srbija je skoro povela. Luka Jović dobio je loptu u 16 metara i poslao je prema sredini, loptu u svoju mrežu šalje Anderson, ali Jović je ranije bio u zaleđu.

Deset minuta prije kraja otvorila se još jedna dobra prilika za Srbiju, Danci nisu dobro stajali u obrani, Mitrović je došao do lopte i pucao iskosa, ali pokraj gola.

U 92. minuti posljednja prilika na susretu, Milinković-Savić s ruba kaznenog prostora puca pokraj gola. test

I to je nogomet

Bijes i razočaranje izmjenjivali su se nakon pogotka Zaccagnija koji je Hrvatsku vjerojatno ostavio bez osmine finala Europskog prvenstva...