EP 2024, skupina E, 3. kolo, 26.06.2024, 18:00 h, Frankfurt Arena, Frankfurt
Suci: Daniel Siebert, Jan Seidel, Rafael Foltyn; 4. sudac: Felix Zwayer (Njemačka)

Petar Jenjić • srijeda, 26.06.2024.

Nogometaši Rumunjske odigrali su neriješeno protiv Slovačke i tako su i jedni i drugi prošli u sljedeću rundu Europskog prvenstva...

Robert Boženik
70'
7
Tomaš Suslov
70'
20
David Duriš
78'
21
Matuš Bero
90'+2'
6
Norbert Gyömber
90'+2'
Deian Sorescu
58'
20
Dennis Man
66'
9
George Puscas
66'
4
Adrian Rus
86'

Edward Iordanescu

Završena je skupina E u kojoj su sve četiri reprezentacije završile s četiri osvojena boda. U dvoboju Slovačke i Rumunjske nije bilo pobjednika, završilo je 1:1, a tim ishodom obje ekipe idu u sljedeću fazu.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na koncu su Rumunji prošli dalje kao pobjednici skupine, Belgija je na drugom mjestu, a Slovaci treći, dok se Ukrajina oprostila od turnira.

Sjajan pokušaj Andreija Ratiua iskosa s 15 metara u 11. minuti susreta. Gađao je suprotni kut, ali obranio je Martin Dubravka. Četiri minute kasnije Razvan Marin je pucao iz slobodnog udarca iz velike daljine. Nije bilo loše, ali i ne toliko blizu.

Slovačka je povela u 24. minuti susreta, Juraj Kucka je ubacio, a Ondrej Duda neometano glavom skrenuo loptu u mrežu. Dobra kombinacija Slovaka koja je i u trećem kolu prva došla do pogotka na susretu. Tako je postao prvi slovački nogometaš koji je zabio na dva velika turnira.

Tražili su Rumunji penal u 34. minuti kada je Ianisa Hagija srušio David Hancko. Sudac Daniel Siebert prvo je pokazao na prekršaj izvan 16 metara, ali nakon pregleda VAR-a, pokazano je na bijelu točku. Siguran s 11 metara bio je Razvan Marin.

Dobar pokušaj Lukaša Haraslina iskosa sa šest metara u 52. minuti, no obranio je Florin Nita. Devet minuta kasnije jako dobar pokušaj Marina koji je pucao s ruba 16 metara, ali obranio je Dubravka. Odmah nakon toga još jedan dobar udarac, ovoga puta Denisa Dragusa, no otišlo je malo van okvira gola.

Ubrzo nakon toga Haraslin je dobro opalio iskosa s ruba 16 metara, otišlo je malo kraj stative. Opasno su živjeli Rumunji u tim trenucima, ali uspjeli su se obraniti. Još se izdvaja odlična obrana rumunjskog vratara u 64. minuti nakon udarca Davida Streleca.

Do kraja nije bilo značajnijih šansi, sasvim očekivano s obzirom na to da im je odgovarao remi. test