EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 29.06.2024, 18:00 h, Berlin, Olympiastadion
Suci: Szymon Marciniak, Tomasz Listkiewicz, Adam Kupsik (Poljska)
Steven Zuber
71'
2
Leonidas Stergiou
71'
16
Vincent Sierro
77'
18
Kwadwo Duah
77'
11
Renato Steffen
90'+2'
Mattia Zaccagni
46'
19
Mateo Retegui
64'
24
Andrea Cambiaso
75'
10
Lorenzo Pellegrini
75'
7
Davide Frattesi
86'
Luciano Spalletti
Susret počinje u 18:00 sati.
 Nakon odrađene grupne faze, vrijeme je za nokaut fazu Europskog prvenstva. U prvom susretu osmine finala sastaju se Švicarska i Italija.
1' Počeo je susret.
6' Švicarska je nekako bolje ušla u utakmicu i više borave na talijanskoj poziciji.
13' I u ovom susretu Di Lorenzo rano ima problema, očito je da je daleko od prave forme na ovom Euru.
22' Još uvijek čekamo na prave prilike, Švicarci su sada mogli ozbiljno zaprijetiti, ali Xhaka nije dobro dodao u sredinu gdje ga suigrači nisu shvatili.
24' Odlična prilika za Embola koji je dobio loptu iza leđa zaspale talijanske obrane, bio je pred Donnarummom, ali talijanski vratar sjajno brani!
26' Prijeti na drugoj strani Chiesa koji se odlično izborio za prostor za udarac, ali pred Sommerom Akanji skreće loptu u korner.
35'
Žuti karton dobio je Nicolo Barella.
37'
GOL! Švicarska - Italija 1:0
Mrežu je zatresao Remo Freuler.
37' Švicarska vodi 1:0, zasluženo! Vargas je odlično pronašao Freulera koji je dolazi iz drugog plana, nitko ga nije pokrio i Freuler nesmetano s desetak metara zabija za vodstvo!
45'
Žuti karton dobio je Stephan El Shaarawy.
45' Tri minute nadoknade.
45'+1' Vratnica! Iz slobodnog udarca s 25 metara iskosa, Rieder je iznenadio i pucao prema golu, Donnarumma je odbio loptu u vratnicu, ona se odbija u talijanskog vratara i odlazi u korner.
45'+3' Kraj prvog dijela, vodi Švicarska, Italija vrlo skromna.
46'
Izmjena! Izlazi Stephan El Shaarawy, ulazi Mattia Zaccagni.
46' Počinje drugo poluvrijeme.
46'
GOL! Švicarska - Italija 2:0
Mrežu je zatresao Ruben Vargas.
46' Krasan gol Vargasa, Švicvarska vodi 2:0! Fantastično je odmah na početku drugog dijela iskosa pogodio u suprotni gornji kut, Donnarumma nije dohvatio loptu!
53' Skoro autogol, ubačenu loptu u 16 metara Schar je glavom odbio, htio je izbiti u korner, ali poslao je loptu u vratnicu.
57'
Žuti karton dobio je Gianluca Mancini.
64'
Izmjena! Izlazi Nicolo Barella, ulazi Mateo Retegui.
71'
Izmjena! Izlazi Ruben Vargas, ulazi Steven Zuber.
71'
Izmjena! Izlazi Fabian Rieder, ulazi Leonidas Stergiou.
73' Tek u 73. minuti prvi udarac Talijana u okvir, opalio je Retegui, ali lako brani Sommer.
74' Vratnica! Ubačena lopta u kazneni prostor za Zaccagnija, on je proslijedio loptu do Scamacce koji iz blizine gađa vratnicu.
75'
Izmjena! Izlazi Matteo Darmian, ulazi Andrea Cambiaso.
75'
Izmjena! Izlazi Bryan Cristante, ulazi Lorenzo Pellegrini.
77'
Izmjena! Izlazi Daniel Ndoye, ulazi Vincent Sierro.
77'
Izmjena! Izlazi Breel Embolo, ulazi Kwadwo Duah.
83' Odlična lopta u prostor za Zubera koji iskosa puca prema suprotnom kutu i promašuje.
86'
Izmjena! Izlazi Nicolo Fagioli, ulazi Davide Frattesi.
90' Dvije minute nadoknade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Michel Aebischer, ulazi Renato Steffen.
90'+3' Kraj, Švicarska zasluženo prolazi dalje!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!