Victor Kristiansen
80'
Kasper Hjulmand
Susret počinje u 21:00 sati.
 Švicarska je prvi četvrtfinalist, a Njemačka i Danska odlučit će o drugom putniku u četvrtfinale. Njemačka je izgledala impresivnije u skupini, ali Danska je vrlo dobar i opasan protivnik.
1' Počeo je susret.
4' Njemačka je došla do pogotka, ali Michael Oliver nije ga priznao. Ubačaj s lijeve strane, Schlotterback je glavom poslao loptu u mrežu, Nijemci su slavili, ali Oliver je pokazicvao prekršaj u napadu.
7' Sjajno je opalio izvana Kimmich, ali Schmeichel odlično brani. Nakon kornera glavom je pucao Schlotterback, no Schmeichel još jedno odlično reagira.
10' Odličan start Njemačke i nova lijepa prilika. Duboka lopta za Havertza koji bježi danskoj obrani, puca iskosa s lijeve strane u suprotni kut, ali brani i to Schmeichel.
12' Na udarac se sada odlučio Musiala koji je puvukao lopštu i pucao s 20-ak metara, ali nije bio precizan.
21' Spasio je sada Rudiger, Eriksen je krasno primio dugačku loptu, pucao, a iako je Rudiger bio na krivoj nozi, uspio je blokirati ovaj pokušaj.
31' Slobodnjak za Dansku na 17 metara po sredini gola, pucao je Eriksen, ali u živi zid.
35' Grmljavinsko nevrijeme u Dortmundu, Michael Oliver je prekinuo privremeno utakmicu, igrači odlaze pokraj terena.
35' Spustila se i jaka kiša, igrači odlaze u svlačionice.
35' Vrlo jak pljusak praćen ledom spustio se na Dortmund, bit će ovo ispit i za travnjak.
35' Prekid traje već skoro 20 minuta, a prema satelitu može se očekivati skoro smirivanje vremena, barem bi kiša trebala slabije padati.
35' Igrači su ponovno na travnjaku, zagrijavaju se, travnjak izgleda i dalje sjajno.
35' Nakon 25 minuta prekida, susret je nastavljen!
37' Sjajno postavljen Schmeichel, Havertz je dobro pucao, ali Schmeichel brani na gol liniji. Nakon toga glavom je pucao Schlotterback, ali u vanjski dio mreže.
42' Schlotterback je neshvatljivo izgubio loptu u svom kaznenom prostoru, uzeo ju je Hojlund i na njegovu sreću pucao u vanjski dio mreže.
45' Velika obrana Neuera, Eriksen je pronašao Delaneyja koji traži Hojlunda, on dolazi sam pred Neuera, ali njemački vratar mu odlično ulazi u šut.
45'+1' Kraj prvog dijela, 0:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
48' Danska vodi 1:0! Nakon ubačaja u 16 metara nastala je gužva, Delaney je pao i tražio kazneni udarac, Oliver je pustio akciju, a Andersen je iz gužve pogodio u donji kut.
49' Ipak nema pogotka, zaleđe kod ubačaja u 16 metara!
51' VAR se javio, provjerava se kazneni udarac zbog mogućeg igranja rukom Andersena.
52' Kazneni udarac za Njemačku!
53'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu realizirao je Kai Havertz.
53' Pet minuta ranije Danska je slavila vodstvo, a sada ipak Njemačka slavi 1:0! Havertz je izveo penal, pucao u donji kut i zabio za 1:0!
57'
Žuti karton dobio je Alexander Bah.
59' Sjajna prilika za Havertza koji se skjurio prema golu, došao pred Schmeichela i onda pucao pokraj gola!
60'
Žuti karton dobio je Joakim Maehle.
64'
Izmjena! Izlazi Ilkay Gündogan, ulazi Niclas Füllkrug.
64'
Izmjena! Izlazi Robert Andrich, ulazi Emre Can.
66' Velika obrana Neuera! Hojbjerg je sjajno pronašao Hojlunda koji vara čuvara i puca, ali Neuer je odlično postavljen.
68'
GOL! Njemačka - Danska 2:0
Mrežu je zatresao Jamal Musiala.
68' Njemačka vodi 2:0! Sjajna lopta u prostor za Musialu koji lakoćom bježi Andersenu, dolazi pred Schmeichela i rutinski zabija!
69'
Izmjena! Izlazi Thomas Delaney, ulazi Christian Norgaard.
69'
Izmjena! Izlazi Andreas Skov Olsen, ulazi Yussuf Poulsen.
80'
Izmjena! Izlazi Jamal Musiala, ulazi Florian Wirtz.
80'
Izmjena! Izlazi David Raum, ulazi Benjamin Henrichs.
80'
Izmjena! Izlazi Andreas Christensen, ulazi Jacob Bruun Larsen.
80'
Izmjena! Izlazi Rasmus Hojlund, ulazi Mikkel Damsgaard.
80'
Izmjena! Izlazi Christian Eriksen, ulazi Victor Kristiansen.
88'
Izmjena! Izlazi Leroy Sane, ulazi Waldemar Anton.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+1' Wirtz je poslao loptu u mrežu, prevario je Schmeichela, ali pokazano je zaleđe!
90'+6' Kraj u Dortmundu, Njemačka zasluženo slavi s 2:0.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!