EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 30.06.2024, 18:00 h, Gelsenkirchen, Arena AufSchalke
Suci: Umut Meler, Emre Eyisoy, Kerem Ersoy (Turska)
Cole Palmer
66'
21
Eberechi Eze
84'
17
Ivan Toney
90'+4'
16
Conor Gallagher
106'
14
Ezri Konsa
106'

Tomaš Suslov
61'
9
Robert Boženik
61'
11
Laszlo Benes
82'
21
Matuš Bero
82'
6
Norbert Gyömber
90'+3'
10
Lubomir Tupta
109'
Francesco Calzona
Susret počinje u 18:00 sati.
 Današnji program na Europskom prvenstvu u nogometu otvaraju Engleska i Slovačka. Borba je to za prolaz u četvrtfinale, prava na kiks više nema, Englezi moraju podići formu, a Slovaci nastaviti s hrabrom igrom.
1' Počeo je susret.
3'
Žuti karton dobio je Marc Guehi.
5' Brz i konkretan napad Slovaka, Haraslin je vukao napad, ušao u sredinu i ostavio loptu za Hancka koji ima puno prostora, šalje loptu pred gol, ali nikog od Slovaka nije bilo na drugoj vratnici.
7'
Žuti karton dobio je Kobbie Mainoo.
12' Velika opasnost pred golom Engleske! Pickford nije dohvatio loptu koja je išla prema Strelecu, ali Trippier u posljednji trenutak izbija!
13'
Žuti karton dobio je Juraj Kucka.
17'
Žuti karton dobio je Jude Bellingham.
23' Foden je pao u 16 metara, tražili su Englezi kazneni udarac, ali Meler nije smatrao da je tu bilo prekršaja.
24' Odbijena lopta nakon kornera na rub kaznenog prostora, Mainoo je opalio iz prve iz voleja, ali lopta ide preko gola.
25'
GOL! Engleska - Slovačka 0:1
Mrežu je zatresao Ivan Schranz.
25' Slovačka vodi 1:0! Odlična akcija Slovaka i jako loša reakcija engleske obrane, lopta je došla do Streleca pred kazneni prostor, on je osjetio ulazak Schranza u prazan prostor, proigrao ga je, a slovački napadač rutinski zabija za 1:0!
37' Nakon primljenog gola Englezi igraju nešto otvorenije i angažiranije, ali još nema prave prilike, Dubravka je još uvijek bez posla.
45' Tri minute nadoknade.
45'+1'
Žuti karton dobio je Milan Škriniar.
45'+3' Mainoo je povukao loptu, došao do 18 metara i pucao, lopta ide od bloka u korner.
45'+4' Kraj prvog dijela, 1:0 za Slovačku!
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
50' Engleska se vraća! Lopta za Fodena u 16 metara na lijevu stranu, on odmah pronalazi u petercu Fodena koji pogađa bez problema!
51' Ipak nema gola! Foden je bio u zaleđu, ostaje 1:0!
55' Skoro pogodak s centra! Englezi su izgubili loptu na centru, Strelec je vidio Pickforda izvan kaznenog prostora, pucao je, ali malo pokraj vratnice.
61'
Izmjena! Izlazi David Strelec, ulazi Tomaš Suslov.
61'
Izmjena! Izlazi Lukaš Haraslin, ulazi Robert Boženik.
66'
Izmjena! Izlazi Kieran Trippier, ulazi Cole Palmer.
77'
Žuti karton dobio je Peter Pekarik.
77' Sve je manje vremena za Englesku koja i dalje ne uspijeva stvoriti konkretan pritisak.
78' Ubačaj iz slobodnog udarca na samog i neočekivano zaboravljenog Kanea koji puca glavom, ali pokraj gola.
81' Vratnica! Rice je opalio s 20 metara, dobar i snažan udarac, ali lopta pogađa vratnicu!
82'
Izmjena! Izlazi Ondrej Duda, ulazi Laszlo Benes.
82'
Izmjena! Izlazi Juraj Kucka, ulazi Matuš Bero.
84'
Izmjena! Izlazi Kobbie Mainoo, ulazi Eberechi Eze.
90' Šest minuta nadoknade.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Ivan Schranz, ulazi Norbert Gyömber.
90'+4'
Izmjena! Izlazi Phil Foden, ulazi Ivan Toney.
90'+5'
GOL! Engleska - Slovačka 1:1
Mrežu je zatresao Jude Bellingham.
90'+5' Kakva klasa! Engleska poravnava pogotkom Judea Bellinghama! Sjajno je opalio škaricama nakon ubačene lopte iz auta u 16 metara, lopta odlazi u sam kut i Engleska poravnava!
90'+7' Kraj regularnog dijela, 1:1, idemo u produžetke!
91' Počeo je produžetak.
91'
GOL! Engleska - Slovačka 2:1
Mrežu je zatresao Harry Kane.
91' Engleska dolazi do preokreta! Palmer je ubacio iz slobodnog udarca, Dubravka izbacuje loptu, ona dolazi do Ezea koji puca loše, ali Toney glavom prebacuje na drugu stranu za Kanea koji glavom zabija za 2:1!
100' Sada Englezi kontroliraju utakmicu, a Slovaci su ti koji moraju tražiti pogodak.
105' Krasna prilika za Slovačku, ubačena lopta u peterac, na nju je došao Pekarik i iz blizine pucao preko gola!
105'+1' Kraj prvog produžetka.
106'
Izmjena! Izlazi Harry Kane, ulazi Conor Gallagher.
106'
Izmjena! Izlazi Jude Bellingham, ulazi Ezri Konsa.
106' Počeo je drugi produžetak.
108'
Žuti karton dobio je Denis Vavro.
109'
Izmjena! Izlazi Peter Pekarik, ulazi Lubomir Tupta.
117' Slovaci pokušavaju nešto na silu, traže poravnanje i ostanak na životu, Engleska zasad odolijeva.
120' Kontra Engleske, lopta je došla do Toneyja koji puca s 20 metara previsoko.
120'+2' Kraj, Engleska je u četvrtfinalu.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!