Ostali sportovi

Lorena Horvat do srebra na Europskom juniorskom prvenstvu

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 30.06.2024.

Hrvatska boksačica Lorena Horvat osvojila je srebro na Europskom boksačkom prvenstvu za juniori u kategoriji do 66 kilograma. Ovo joj je već treća europska medalja...

Tek 15-godišnja Lorena Horvat, članica BK Thor iz Bartoloveca, osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 66 kilograma na Europskom juniorskom boksačkom prvenstvu u Sarajevu.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Horvat je u finalu podijeljenom odlukom sudaca 3-2 izgubila od Turkinje Busenir Yanaz.

Ovo je za Horvat već treća europska medalja, bila je prvakinja Europe u kadetkinjama 2022. godine, doprvakinja Europe na kadetskom EP-u 2023. godine i sad je ponovno doprvakinja Europe u svojoj prvoj juniorskoj godini.

Lorena Horvat je do finala dominantno pobijedila prvakinje Rusije i Srbije (prekid), a za zlato se borila s višom, odličnom i pokretnom tehničarkom iz Turske, Busenir Yazan koja je također kao kadetkinja bila prvakinja Europe. test