EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 01.07.2024, 18:00 h, Düsseldorf Arena, Düsseldorf
Suci: Glenn Nyberg, Mahbod Beigi, Andreas Söderqvist (Švedska); 4. sudac: Donatas Rumšas (Litva)
Randal Kolo Muani
62'

Orel Mangala
63'
17
Charles De Ketelaere
88'
14
Dodi Lukebakio
89'
Domenico Tedesco
Susret počinje u 18:00 sati.
 Francuska i Belgija odmjerit će snage u borbi za plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva.
1' Kreće utakmica.
5' Početno ispitivanje snaga.
10' Neuspješno proigravanje Griezmanna otišlo je previše prema belgijskom vrataru.
14' Dobra situacija za udarac Mbappea, ali otišlo je preko gola.
15'
Žuti karton dobio je Aurelien Tchouameni.
15' Tchouameni zbog prigovora dobio žuti karton. Mbappeov udarac od bloka je otišao preko gola, ali dosuđen je gol aut.
20' Nema previše uzbuđenja za sada.
23'
Žuti karton dobio je Antoine Griezmann.
24' Vrlo nezgodan pokušaj De Bruynea iskosa iz slobodnog udarca, odbio je to Maignan!
24'
Žuti karton dobio je Adrien Rabiot.
27' Provjerava se igranje rukom Francuza u kaznenom prostoru.
27' Ništa od toga, igra se dalje.
34' Dobra akcija Francuza, ubacio je Kounde, ali udarac Thurama glavom otišao je kraj gola.
39' Solidan pokušaj Tchouamenija iz daljine, ali van okvira gola.
45' Minuta nadoknade.
45'+1'

Najbolja šansa Francuza u prvom poluvremenu, pucao je neometani Tchouameni s 14-15 metara, ali pucao je preko gola.

45'+1' Kraj prvog dijela.
46' Kreće nastavak.
49' Novi pokušaj izvana Tchouamenija, loptu je dodirnuo Faes, ali nije prevario svog vratara. Casteels je odbio u korner!
50' Thuram puca glavom, nije bio najprecizniji. Francuzi pritisak iz prvog poluvremena prenijeli u drugo.
53' Dobar solo prodor Mbappea i udarac iskosa s ruba 16 metara. Ipak je to otišlo izvan okvira gola.
56' Još jednom dolaze Francuzi blizu, ali ponovno udarac nije najprecizniji.
61' De Bruyne je uposlio Carrasca u kaznenom prostoru, ali odličan blok Thea Hernandeza.
62'
Izmjena! Izlazi Marcus Thuram, ulazi Randal Kolo Muani.
63'
Izmjena! Izlazi Lois Openda, ulazi Orel Mangala.
65' Griezmann je pucao s 20 metara, ali još jedan udarac koji ne ide u okvir gola.
69' Tchouameni puca preko gola.
71' Dobra situacija za Lukauka, udarac iskosa, ali brani Maignan!
74' Saliba se izborio za udarac, pucao je u bliži kut, no nije bio precizan.
76'
Žuti karton dobio je Jan Vertonghen.
78' Još jedan udarac Mbappea ide preko gola.
83' Odličan udarac De Bruynea, brani Maignan!
85'
GOL! Francuska - Belgija 1:0
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Jan Vertonghen.
85'

Francuzi dolaze do vodstva! Još jedan u nizu napada Francuza, ovoga su puta bili precizniji. Pucao je Kolo Muani vrlo loše, ali lopta se odbila od Verthongena i ušla u mrežu!

88'
Izmjena! Izlazi Timothy Castagne, ulazi Charles De Ketelaere.
89'
Izmjena! Izlazi Yannick Carrasco, ulazi Dodi Lukebakio.
90' Tri minute nadoknade.
90'+3'
Žuti karton dobio je Orel Mangala.
90'+4' Kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!