EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 01.07.2024, 18:00 h, Düsseldorf Arena, Düsseldorf
Suci: Glenn Nyberg, Mahbod Beigi, Andreas Söderqvist (Švedska); 4. sudac: Donatas Rumšas (Litva)
Francuska
Francuska
Jan Vertonghen 85' (ag)
1:0(0:0) Belgija
Belgija

Francuzi spretno i sretno do četvrtfinala Eura!

Petar Jenjić • ponedjeljak, 01.07.2024.

Reprezentacija Francuske izborila je svoje mjesto u četvrtfinalu Europskog prvenstva. U vrlo izjednačenoj utakmici protiv Belgije došli su do pobjede zahvaljujući autogolu u završnici susreta...

Randal Kolo Muani
62'

Orel Mangala
63'
17
Charles De Ketelaere
88'
14
Dodi Lukebakio
89'
Domenico Tedesco

Nije bio pretjerano zanimljiv dvoboj Francuske i Belgije u sklopu osmine finala Europskog prvenstva. Francuzi su dominirali posjedom, češće su dolazili pred protivnički kazneni prostor, ali uglavnom su bili neprecizni. Ipak, uz malo sreće upisali su pobjedu.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedan pogodak odlučio je pobjednika, i to još jedan u nizu autogolova na ovom turniru. Francuzi sada čekaju protivnika u četvrtfinalu. Pitanje je hoće li to biti Portugal ili Slovenija.

Očekivano početno ispitivanje snaga nije donijelo previše uzbuđenja u Düsseldorfu. Prvi ozbiljniji pokušaj stigao je iz slobodnog udarca u 24. minuti, pucao je Kevin De Bruyne, ali Mike Maignan uspio je to obraniti nogom.

Dobra akcija Francuza u 34. minuti, ubacio je Jules Kounde, ali udarac Marcusa Thurama glavom otišao je kraj gola. Pet minuta kasnije pucao je Aurelien Tchouameni izvana, ali otišlo je ipak izvan okvira gola.

Tchouameni je imao još jednu šansu, pucao ne neometano iskosa s 14-15 metara, ali otišla je lopta preko gola. Kada se sve zbroji i oduzme, bilo je to prilično siromašno prvo poluvrijeme. Belgija nije napravila puno, Francuzi su nešto pokušavali, no nije išlo.

Novi pokušaj izvana Tchouamenija u 49. minuti, loptu je dodirnuo Wout Faes, ali nije prevario svog vratara. Koen Casteels je odbio u korner. Francuzi su češće napadali i bili pred protivničkim kaznenim prostorom, bilo je tu nekoliko finih dolazaka prema naprijed, ali su uglavnom završavali udarcima van okvira gola.

U 71. minuti jako dobar pokušaj za Belgiju, pucao je Romelu Lukaku, ali Maignan je na mjestu. Prvi njihov pokušaj u drugom poluvremenu. Vidjeli smo nakon toga još poneki pokušaj Francuza izvana, ali nijedan nije išao u okvir gola.

Odličan udarac De Bruynea u 83. minuti, vrlo snažan, ali obranio je vratar Francuske. Francuzi dolaze do vodstva dvije minute kasnije. Još jedan u nizu napada Francuza, ovoga su puta bili precizniji. Pucao je Randal Kolo Muani vrlo loše, ali lopta se odbila od Jana Vertonghena i ušla u mrežu. test

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...