EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 02.07.2024, 21:00 h, Leipzig, Leipzig Stadium
Suci: Artur Soares Dias, Paulo Soares, Pedro Ribeiro (Portugal)
Michael Gregoritsch
46'
8
Alexander Prass
46'
2
Maximilian Wöber
65'
10
Florian Grillitsch
65'
Salih Özcan
58'
5
Okay Yokuslu
78'
7
Kerem Aktürkoglu
78'
17
Irfan Kahveci
83'
Vincenzo Montella
Susret počinje u 21:00 sati.
 U posljednjem susretu osmine finala sastaju se Austrija i Turska. Pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu će igrati protiv Nizozemske.
1' Počeo je susret.
1'
GOL! Austrija - Turska 0:1
Mrežu je zatresao Merih Demiral.
1' Od 57. sekunde Turska vodi 1:0! Nakon ubačaja iz kornera Austrijanci su jako loše reagirali i ugurali su si skoro loptu u mrežu, a kada oni nisu uspjeli, Demiral je došao na odbijanac i pogodio za 1:0.
5' Fantastičan ulazak u utakmicu, nakon kornera lopta je prolazila kroz peterac, ali nitko je nije uspio ugurati u tursku mrežu.
7' Novi korner i nova odlična pozicija za Lienharta, s peterca glavom puca preko gola.
11'
Žuti karton dobio je Orkun Kökcü.
17' Austrijanci traže poravnanje, kruže oko kaznenog prostora Turske koja se skroz povukla.
25' Oslobodili su se Turci onog jakog pritiska, imali su korner nakon kojeg austrijska obrana ponovno ne reagira najsretnije, Demiral je došao do lopte i pucao neprecizno.
35' Nakon onog sjajnog početka susrteta i niza prilika u kratko vrijeme, obrane su se konsolidirale i sada se uglavnom vodi velika bitka između dva kaznena prostora.
38'
Žuti karton dobio je Romano Schmid.
42'
Žuti karton dobio je Ismail Yüksek.
45' Minuta nadoknade.
45'+2' Odlična lopta u kazneni prostor prema Baumgartneru, postavio je nogu, ali lopta ide pokraj gola.
45'+2' Kraj prvog dijela, 1:0 za Turke!
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Romano Schmid, ulazi Michael Gregoritsch.
46'
Izmjena! Izlazi Philipp Mwene, ulazi Alexander Prass.
51' Fantastična prilika za Arnautovića! Odlična lopta iza obrane, bio je sam pred Gunokom, ali turski vratar izvrsno brani!
52'
Žuti karton dobio je Philipp Lienhart.
53' Laimer je išao sam, došao u kazneni prostor i probao zabiti s 12-13 metara, ali pucao je neprecizno.
58'
Izmjena! Izlazi Ismail Yüksek, ulazi Salih Özcan.
60'
GOL! Austrija - Turska 0:2
60' Još jedna jako loša reakcija austrijske obrane kod kornera, ubačaj na peterac, Demiral je najviši i glavom zabija za 2:0!
65'
Izmjena! Izlazi Konrad Laimer, ulazi Maximilian Wöber.
65'
Izmjena! Izlazi Philipp Lienhart, ulazi Florian Grillitsch.
66'
GOL! Austrija - Turska 1:2
Mrežu je zatresao Michael Gregoritsch.
66' Smanjuje Austrija! Sabitzer ubacio iz kornera, Posch poslao loptu na drugu vratnicu gdje je Gregoritsch i iz blizine šalje loptu u mrežu!
75' Grillisch je vidio otvorenu putanju, opalio je prema golu, ali vratar je na mjestu.
78'
Izmjena! Izlazi Arda Güler, ulazi Okay Yokuslu.
78'
Izmjena! Izlazi Kenan Yildiz, ulazi Kerem Aktürkoglu.
83'
Izmjena! Izlazi Orkun Kökcü, ulazi Irfan Kahveci.
90' Četiri minute nadoknade, traje pritisak Austrije.
90'+5' Kakva obrana Gunoka!!!! Ubačena lopta u 16 metara, sam je ostao Baumgartner, puca glavom, ali Gunok izvlači fantastičnu obranu i šalje loptu u kroner!
90'+6' Kraj, Turska je u četvrtfinalu!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!