EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 02.07.2024, 21:00 h, Leipzig, Leipzig Stadium
Suci: Artur Soares Dias, Paulo Soares, Pedro Ribeiro (Portugal)

Mihaela Bradovski • utorak, 02.07.2024.

Poznat je i posljednji sudionik četvrtfinala Europskog prvenstva. Turska je bila bolja od Austrije s 2:1 i igrat će protiv Nizozemske...

Michael Gregoritsch
46'
8
Alexander Prass
46'
2
Maximilian Wöber
65'
10
Florian Grillitsch
65'
Salih Özcan
58'
5
Okay Yokuslu
78'
7
Kerem Aktürkoglu
78'
17
Irfan Kahveci
83'
Vincenzo Montella

Očekivano zanimljiv i intenzivan dvoboj odigrali su Austrija i Turska. Tražio se posljednji sudionik četvrtfinala, a uoči susreta i jedni i drugi imali su argumente zašto se vide među osam najboljih.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica nije mogla bolje početi za Tursku koja je već u 57. sekundi stigla do pogotka za vodstvo.

Ubačena lopta u peterac Austrije nije dobro očistila opasnost, zato je odlično reagirao Merih Demiral i ničiju loptu iz blizine pospremio u mrežu.

Austrijanci su se pokušali odmah oporaviti od ovog šoka i stvorili su nekoliko opasnih situacija pred golom Turske, ali lopta nije htjela u mrežu.

Uslijedilo je razdoblje nešto mirnije igre, barem što se tiče prilika i do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih opasnosti te se na odmor otišlo s vodstvom Turaka 1:0.

Od Austrije se tu očekivalo više, posebno u fazi napada nije bila na razini ranijih utakmica u skupini.

U drugom dijelu Austrijanci su ipak zaigrali bolje i u 51. minuti imali su fantastičnu priliku preko Arnautovića koji se našao potpuno sam pred Gunokom i nije zabio.

Austrijanci su sve više pritiskali, imao je dobru situaciju i Laimer, ali kako Austrijanci nisu uspjeli doći do pogotka, došli su Turci.

U 59. minuti ubačena je lopta iz kornera, ponovno se sjajno snalazi Demiral i glavom šalje loptu u mrežu za 2:0.

Austrijanci nisu odustajali i točno na polovici drugog dijela dolaze do pogotka za 1:2. Nakon kornera Posch je glavom poslao loptu na drugu vratnicu gdje je Gregoritsch koji iz blizine zabija.

Do kraja susreta Austrija je napadala, Turska je prijetila iz kontranapada, a najbolju priliku imao je u 95. minuti Baumgartner. Ostao je sam na drugoj vratnici, ubačena lopta došla je do njega, puca glavom, ali Gunok obranom turnira čuva prednost Turske i potvrđuje njen plasman u četvrtfinale. test