EP 2024., nokaut faza, Četvrtfinale, 05.07.2024, 21:00 h, Volksparkstadion, Hamburg
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Dan Cook (Engleska); 4. sudac: Szymon Marciniak (Poljska)
Francisco Conceicao
74'
2
Nelson Semedo
74'
18
Ruben Neves
90'+2'
11
Joao Felix
106'
16
Matheus Nunes
118'
Ousmane Dembele
67'
15
Marcus Thuram
86'
19
Youssouf Fofana
91'
25
Bradley Barcola
106'

Didier Deschamps
Susret počinje u 21:00 sati.
 Nakon što je Španjolska izborila prolaz u polufinale Europskog prvenstva, vrlo brzo saznat će i protivnika. Bit će to Francuska ili Portugal.
1' Počeo je susret.
7' Još čekamo na prve prilike u Hamburgu, Portugal je zasad taj koji više ima loptu u nogama.
14' Dosta dobro Portugal stoji na terenu i zasad bez većih problema zaustavlja pokušaje francuskih napada.
16' Bruno Fernandes puca izvana, lopta pogađa u bloku i ide u korner.
20' Odlična obrana Dioga Coste, Theo Hernandez je pucao dosta neugodno.
30' Ovo je moglo biti opasno, ali Pepe je spasio možda u posljednji trenutak. Kolo Muani je dobio loptu na 16 metara, isprva je prevario Pepea, ali portugalski veteran odlično je reagirao i uzeo loptu francuskom napadaču.
35' Nekoliko ubačaja Francuza u kazneni prostor, bili su uporni, ali su i uporno pogađali portugalske braniče.
41' Evo prilike za Portugalce, Vitinha je izborio prekršaj na nekih 23-24 metra, Ronaldo će uzeti loptu.
42' Ipak iznenađujuće pucao je Bruno Fernandes, ali lopta ide preko gola, nije bio posebno opasan udarac.
45' Kraj prvog dijela, bez nadoknade.
46' Sve je spremno za drugo poluvrijeme koje će sigurno biti bolje od prvog. Počelo je.
50' Pokušaj Mbappea izvan kaznenog prostora, ali pucao je ravno u Costu koji nije imao problema s ovim udarcem.
59' Leao se sjurio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor te došao pred Maignana, ali Camavinga u posljednji trenutak spašava i odbija u korner.
61' Napokon smo dočekali pravu veliku priliku, Bruno Fernandes dobio je loptu u kazneni prostor i gađao je suprotni kut, ali Maignan je uspio obraniti. U nastavku akcije Cancelo puca neprecizno.
63' Još jedna velika prilika za Portugal! Leao je s lijeve strane dao loptu za utrčalog Vitinhu koji puca iz prve, ali Maignan brani.
66' Počelo je! Sada i Francuzi dolaze do sjajne prilike, Kolo Muani je dobio odličnu loptu, došao pred vratara, ali lopta od bloka odlazi u korner!
67'
Izmjena! Izlazi Antoine Griezmann, ulazi Ousmane Dembele.
70' Krasna prilika za Camavingu! Dembele je napravio veći dio posla, pronašao Camavingu pred golom, on gađa suprotni kut i promašuje.
74' Dembele je unio puno ritma, sada je sam opalio izvana, malo neprecizno.
74'
Izmjena! Izlazi Bruno Fernandes, ulazi Francisco Conceicao.
74'
Izmjena! Izlazi Joao Cancelo, ulazi Nelson Semedo.
79'
Žuti karton dobio je Joao Palhinha.
84'
Žuti karton dobio je William Saliba.
86'
Izmjena! Izlazi Randal Kolo Muani, ulazi Marcus Thuram.
88' Kante je dobio malo prostora i opalio s 22-23 metra, ali lopta je ipak išla u Costu.
90' Tri minute nadoknade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Joao Palhinha, ulazi Ruben Neves.
90'+3' Dembele je sve pripremio Mbappeu koji je bio na 17 metara po sredini, ali njegov udarac bio je preslab za Dioga Costu.
90'+4' Kraj regularnog dijela, idemo u produžetke.
91'
Izmjena! Izlazi Eduardo Camavinga, ulazi Youssouf Fofana.
91' Počeo je prvi produžetak.
93' Odlična situacija za Ronalda koji je dobio povratnu loptu na 8-9 metara, ali nije dobro ušao u taj udarac i poslao je loptu preko gola.
100' Ponovno igra bez previše rizika, ona prilika Ronalda i to je sve.
105' Kraj prvog produžetka, 0:0.
106'
Izmjena! Izlazi Kylian Mbappe, ulazi Bradley Barcola.
106'
Izmjena! Izlazi Rafael Leao, ulazi Joao Felix.
106' Počeo je drugi produžetak.
108' Conceicao je ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Joao Felix i puca glavom u vanjski dio mreže.
118'
Izmjena! Izlazi Vitinha, ulazi Matheus Nunes.
120' Odlična prilika za Portugal, Bernardo Silva je pronašao Mendesa koji puca s ruba 16 metara, Maignan brani.
120' Kraj produžetaka, penali!
121' 0:1 Dembele.
121' 1:1 Ronaldo.
121' 1:2 Fofana.
121' 2:2 Silva.
121' 2:3 Kounde.
121' Joao Felix - vratnica!
121' 2:4 Barcola.
121' 3:4 Mendes.
121' 3:5 Hernandez, Francuska je u polufinalu!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!