Ostali sportovi

Mlade hrvatske odbojkašice u problemima nakon poraza od Španjolske

Sportnet, Mihaela Bradovski • subota, 06.07.2024.

Hrvatska ženska kadetska U-18 reprezentacija porazom od Španjolske 1:3 (17:25, 24:26, 25:18, 22:25) jako je zakomplicirala svoju situaciju u prvoj skupini Europskog prvenstva.

Nakon četiri kola Hrvatska je u Blaju trenutno šesta, s pet bodova, s dvije pobjede i dva poraza, te set razlikom 9:10. Očito našim djevojkama, koje su u prva tri susreta svaki meč odvele u peti set nije odgovarao dan odmora, iako su one zapravo sudeći po minutaži bile najumornije.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka susreta naše reprezentativke nisu dobro izgledale na terenu, nakon što je utakmica kasnila pola sata zbog prethodne kao da ih je to poremetilo pa su meč otvorile s 0:6. U tom prvom setu Hrvatska niti jednom nije bila u pozitivnom rezultatu, dok su Španjolke u jednom trenutku imale i +9 (13:4). Drugi je set posebna priča, nakon što su naše igračice došle do 24:20, uz podatak da suparnice do tada nisu vodile, prepustile su Španjolkama posljednjih šest poena u nizu, koje s tim ’poklonom’ vode s 2:0 u setovima.

Treći je bio puno bolji, probuđene Hrvatice nakon 20:18 u finišu rade seriju 5-0 za 25:18 i, pomislili su svi, dobar ulazak u četvrti set, s mišlju na peti.

No, Španjolke ponovno dominiraju o ovom setu, nakon 19:18 rade seriju 3:0 za 22:18 i susret izgleda okončan. Ali, Hrvatice se serijom 4:0 vraćaju i izjednačuju na 22:22. I tada kreće serija nevjerojatnih pogrešaka, pa Španjolska na kraju završava set s 25:22, za pobjedu od 3:1 nakon 109 minuta igre.

Španjolke su bile dominantne u bloku (16-6), as-servisima (9-6), poenima u napadu (51-34), te prijemu servisa (41-28%), a imale su i puno manje pogrešaka u igri (20-29).

Maša Mlinar 12 poena, Iva Ucović 11, Lana Francetić 8, Anamarija Čižmar 5, Klara Vasilj i Iva Lucija Čaušević 4 te Franka Golemac i Ana Prkačin 2.