Rijeka 'sedmicom' ispratila slovenskog prvoligaša, Šibenik izgubio od Posušja

Mario Borko • subota, 06.07.2024.

U subotu su u akciji, osim Hajduka, bili Rijeka i Šibenik. Riječani su pobijedili slovenskog prvoligaša Primorje sa šest golova razlike, a Šibenčani su minimalno poraženi od Posušja...

Riječani su prvi dio priprema na Rujevici završili prijateljskom utakmicom protiv novog slovenskog prvoligaša Primorja. Susret je bio zatvoren za javnost, a momčad Željka Sopića bila je vrlo inspirirana te je slavila sa 7:1. Šibenčani su u susjednoj BIH odigrali drugu pripremnu utakmicu, a Posušje ih je pobijedilo s 1:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sopić je dogovorio da se utakmica igra dva puta po 60 minuta pa je tako dao priliku svim igračima. Rijeka je igrala s dvije momčadi, a nakon skromnijeg početka potpuno je “razbila“ Slovence. Franjo Ivanović zabio je prvi gol u 23. minuti, a Veldin Hodža je devet minuta kasnije povećao prednost.

Najbolji asistent SuperSport HNL-a Toni Fruk zabio je svoj gol iz slobodnog udarca u 44 minuti, Niko Galešić je u 52. zaključio prvih 60 minuta s četvrtim golom svoje momčadi, a asistirao mu je Fruk.

Nakon 60 minuta Sopić je ubacio novih 11 igrača, ali ništa se nije promijenilo u igri. Mladi junior Šimun Butić vrlo je lijepo zabio u 70. minuti za 5:0, a Smajlagić je postigao počasni pogodak za Slovence. Nais Djouahra zabio je šesti za Rijeku iz kaznenog udarca, a konačnih 7:1 postavio je još jedan junior Jakov Bilajac.

Rijeka nakon uspješnog prvog djela seli na pripreme u austrijski Schladming, a za četiri dana protivnik će biti mađarski prvoligaš Spartacus.

Šibenik je nakon pobjede protiv Veleža prije tri dana, ovoga puta izgubio od bosanskohercegovačkog prvoligaša Posušja. Pogodak odluke postigao je Leonardo Petrović u 53. minuti susreta. test