EP 2024., nokaut faza, Četvrtfinale, 06.07.2024, 21:00 h, Berlin, Olympiastadion
Suci: Clement Turpin, Nicolas Danos, Benjamin Pages (Francuska)

Branimir Korać • subota, 06.07.2024.

Poznata su oba polufinalna para Europskog prvenstva. Prvi polufinalni par čine Francuska i Španjolska, a danas se Engleskoj pridružila Nizozemska koja je s 2:1 bila bolja od Turske...

Wout Weghorst
46'
15
Micky Van de Ven
73'
16
Joey Veerman
73'
12
Jeremie Frimpong
87'
21
Joshua Zirkzee
87'
Okay Yokuslu
78'
7
Kerem Aktürkoglu
78'
2
Zeki Celik
82'
9
Cenk Tosun
82'
24
Semih Kilicsoy
89'
Vincenzo Montella

Jedina reprezentacija koja je u 90 minuta uspjela izboriti prolaz u polufinale je Nizozemska. U četvrtfinalu je nakon sjajne borbe svladala s 2:1 Tursku iako je gubila i na odmoru.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nizozemska je u ovom susretu pokazala dva lica, u prvom poluvremenu nije bila dobra, ali je u nastavku susreta zaigrala puno bolje, došla do preokreta i u završnici izdržala strašan pritisak Turaka.

U prvom dijelu Turska je igrala vrlo pametno, koristila je nekakvu nervozu kod Nizozemaca koji nisu izgledali dobro, olako su ostajali bez lopte, a Turska je opasno kretala prema naprijed.

U 35. minuti zasluženo je povela. Nakon ubačaja iz kornera lopta je odbijena van kaznenog prostora, došla je do Arde Gülera koji je odlično ubacio na drugu vratnicu gdje je nekoliko turskih igrača bilo u skoku, a Samet Akaydin poslao je loptu glavom u mrežu.

U drugom dijelu Koeman odmah uvodi Wouta Weghorsta, Nizozemska igra sve bolje, ali Turska je lako mogla do 2:0. Sjajno je iz slobodnog udarca opalio Güler, ali pogodio je vratnicu.

U zadnjih 20 minuta Nizozemci ipak rade preokret. Prvo je Depay odlično ubacio, a Stefan de Vrij lijepo pogodio za 1:1, a svega šest minuta kasnije ubačena je lopta na drugu vratnicu prema Gakpu, on je u dvoboju s Mertom Müldürom koji na kraju ipak šalje loptu u svoju mrežu.

Turci se nisu predali i krenuli su po poravnanje. Imali su nekoliko sjajnih prilika, Van de Ven je krasno spasio nakon pokušaja Zekija Celika, Akturkoglu je također pucao u blok, prilike su imali i Tosun i Kilicsoy, trajala je opsada gola, ali Nizozemska je izdržala.

Izdržala je i spasila se te slavila s 2:1 i odlazi u polufinale na noge Engleskoj. test