Wimbledon: Favoriti sigurni, Đoković gubio, ali preokrenuo i izborio osminu finala

Mario Borko • subota, 06.07.2024.

Subota je u muškom dijelu turnira na Wimbledonu protekla bez iznenađenja, a svoje su mjesto u osmini finala osigurali Zverev, Medvedev, Rune, Musetti, Fritz i Novak Đoković koji ne djeluje kao da se tek vraća nakon operacije koljena...

Svi favoriti u muškom dijelu ždrijeba na Wimbledonu u subotu su odradili svoj posao. Četiri meča otišla su u peti set, ali autsajderi nisu uspjeli doći do iznenađenja. Novak Đoković igrao je posljednji meč na Centralnom terenu, a iako je ponovno izgubio set uspio je pobijediti.

Igraj na Wimbledon na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sedmerostruki osvajač imao je najteži test do sada. U trećem kolu protivnik mu je bio 47. igrač svijeta Alexei Popyrin, a Australac je dobro krenuo u meč i osvoji prvi set sa 6:4. U drugom je Đokoviću bio dovoljan jedan break za osvajanje seta sa 6:3, a istu je formulu upotrijebio i u trećem sa 6:4.

Australac se nije predavao, ali u tie breaku četvrtog seta nije imao odgovor na igru 12 godina starijeg tenisača. Đoković je dovršio posao s 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (4) i nešto više od mjesec dana nakon operacije koljena izborio je svoje mjesto među najboljih 16 u All England Clubu.

Srpskog tenisača u osmini finala čeka Holger Rune koji je preokrenuo zaostatak od 2:0 u setovima protiv 220. igrača svijeta Quentina Halysa. On je do pobjede stigao minutu brže od Đokovića, za tri sata i sedam minuta.

Alexander Zverev bez većih je problema s 3:0 u setovima pobijedio domaćeg predstavnika Camerona Norrieja. Nijemac je jedini tenisač uz Taylora Fritza koji u subotu nije izgubio set. Amerikanac se vrlo lako obračunao s Alejandrom Tabilom, a Daniil Medvjedev s 3:1 je “ukrotio“ neugodnog Jana-Lennarda Struffa

Istaknimo još da je u dvoboju veterana Roberto Bautista-Agut s 3:2 u setovima pobijedio Fabija Fogninijatest