Ostali sportovi

Sandra Elkasević bez medalje na mitingu Dijamantne lige

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 07.07.2024.

Sandra Elkasević osvojila je peto mjesto na mitingu Dijamantne lige u Parizu. Najbolja hrvatska diskašica bacila je hitac od 64.42 metra...

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Elkasević zauzela je peto mjesto u natjecanju bacačica diska na mitingu Dijamantne lige koji se održava u Parizu s hicem od 64.42 metra.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dvostruka olimpijska pobjednica u ovoj disciplini (London 2012, Rio 2016) koja se priprema za svoj četvrti nastup na OI u Parizu je ostvarila hitac koji je za više od dva i pol metra kraći od njezina najboljeg rezultata sezone (67.04,m) s kojim je prošlog mjeseca u Rimu osvojila sedmi naslov europske prvakinje.

U Parizu je slavila aktualna olimpijska pobjednica iz Tokija, Amerikanka Valarie Allman sa 68.07m ispred Nizozemki Jorinde van Klinken sa 67.23m i Alide van Daalen sa 65.78m, a ispred Elkasević je bila i Njemica Marike Steinacker sa 64.64m.

Kvalifikacije diskašica na OI u Parizu na programu su 2. kolovoza, a finale 4. kolovoza. test