De Minaur zaustavio Arthura Filsa, ali šepajući završio meč, Fritz okrenuo 0-2 protiv Zvereva

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.07.2024.

Deveti nositelj Wimbledona Alex De Minaur prošao je u četvrtfinale pobjedom protiv Arthura Filsa. Australac je odigrao odličan meč, ali završio ga je šepajući što bi mogao biti problem u četvrtfinalu...

Alex De Minaur igra sjajno ove godine u Wimbledonu i zaslužio je mjesto u četvrtfinalu. U osmini finala igrao je protiv neugodnog Francuza Arthura Filsa i svladao ga je u tri seta.

Igraj na mečeve u Wimbledonu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fils je bio ispočetka impresioniran i nije igrao svoj najbolji tenis, ali kako je meč odmicao, tako je i on dizao svoju igru.

U prvom setu bio je u podređenom položaju, osjetila se nervoza u njegovoj igri i De Minaur je uzeo set sa 6:2.

U drugi set Fils je ušao puno bolje i poveo je s 3:0, ali ponovno je ušao u probleme, izgubio pet gemova u nizu i ostao bez još jednog seta.

I treći set donio je preokret, ovaj put Australac je krenuo s 3:1, ali nije završio posao, no zato je u četvrtom setu uspio slaviti sa 6:3 i izboriti prolaz u četvrtfinale.

Ono što zabrinjava je kraj meča, završio ga je volejom na m, ali šepajući je prišao mreži i na licu mu se vidjela zabrinutost.

U izjavi nakon meča De Minaur je rekao da će napraviti sve da bude ok, ali ne ovisi samo o njemu i njegovoj želji.

Veliki meč odigrali su Taylor Fritz i Alexander Zverev, a Fritz je upisao pobjedu u pet setova i to nakon što je gubio s 0-2 u setovima.

Zverev je uz prva dva seta bio bolji protivnik, dobio je prvi set sa 6:4, drugi u tie-breaku, ali Amerikanac se nije predavao.

U završnici trećeg seta Fritz dolazi do breaka i uzima set sa 6:4 što je okrenulo meč u druge vode. Do tog trenutka Zverev je bio miran i samouvjeren, ali Fritz je sjajno servirao i sve više frustrirao Zvereva.

Četvrti set Amerikanac je uzeo u tie-breaku, nastavio sa sjajnom igrom i u petom setu te odnio pobjedu.

U cijelom meču Zverev je imao samo dvije break lopte i to obje u devetom gemu prvog seta. test

Wimbledon, osmina finala:
Alex De Minaur (Australija, 9) - Arthur Fils (Francuska) 6:2, 6:4, 4:6, 6:3
Taylor Fritz (SAD, 13) - Alexander Zverev (Njemačka, 4) 4:6, 6:7(4), 6:4, 7:6(3), 6:3