EP 2024., nokaut faza, Polufinale, 10.07.2024, 21:00 h, Westfalen, Dortmund
Suci: Felix Zwayer, Stefan Lupp, Marco Achmüller; 4. sudac: Daniel Siebert (Njemačka)
Engleska

Engleska slavi Watkinsa i ulazak u finale!

Petar Jenjić • srijeda, 10.07.2024.

Reprezentacija Engleske izborila je finale Europskog prvenstva. Nakon preokreta slavili su protiv Nizozemske, a junak dvoboja bio je Ollie Watkins u 90. minuti...

Joey Veerman
35'
9
Wout Weghorst
46'
19
Brian Brobbey
90'+3'

Luke Shaw
46'
24
Cole Palmer
80'
19
Ollie Watkins
80'
14
Ezri Konsa
90'+1'

Conor Gallagher
90'+2'
Gareth Southgate

Engleska se vraća u finale Europskog prvenstva! U polufinalu protiv Nizozemske slavila je s 2:1, a junak pobjede bio je Ollie Watkins koji je zabio u 90. minuti za preokret i novi pokušaj Gordi Albiona za europski tron.

Igraj na prijateljske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajan početak Nizozemske i vodstvo već u sedmoj minuti. Xavi Simons uzeo je loptu Declanu Riceu, povukao prema naprijed i odličnim udarcem matirao Jordana Pickforda. U 13. minuti jako dobar udarac Harryja Kanea, ali obranio je to nizozemski vratar.

Odmah u sljedećem napadu Denzel Dumfries zakasnio je na loptu i zakačio Kanea po nozi nakon udarca. Sudac je nakon pregleda VAR-a dosudio penal za Englesku. Siguran izvođač bio je igrač Bayerna i poravnao rezultat na 1:1.

Sjajna šansa za Phila Fodena u 23. minuti, poslao je loptu ispod Berta Verbruggena, ali ista nije prešla gol liniju Nizozemske. Sedam minuta kasnije Dumfries se mogao iskupiti za skrivljen penal, ali pogodio je gredu. Isti ishod odmah na drugoj strani nakon odličnog udarca Fodena.

Puno suzdržanije bilo je drugo poluvrijeme u kojem smo prvu šansu vidjeli tek u 65. minuti. Bio je to nizozemski ubačaj iz slobodnog udarca i pokušaj Virgila van Dijka, ali brani Pickford. Pogodak Sake u 79. minuti poništen je zbog nedozvoljene pozicije.

I onda na isteku 90. minute, trenutak čarolije. Palmer je odigrao za Ollieja Waktinsa, a igrač Aston Ville sjajno se okrenuo i pogodio suprotni kut, u malu mrežicu. Neobranjivo. test