Copa America 2024, nokaut faza, polufinale, 11.07.2024, 02:00 h
Urugvaj 0:1 Kolumbija
Kolumbija

Kolumbija prošla u finale Copa Americe!

Petar Jenjić • četvrtak, 11.07.2024.

Reprezentacija Kolumbije izborila je finale Copa Americe nakon što je minimalno slavila protiv Urugvaja. Tako je produžila svoj niz neporaženosti na 28 utakmica...

Copa America bliži se svome kraju, a u finalu ćemo gledati dvoboj Argentine i Kolumbije. Kolumbijci su sinoć u Charlotti slavili s minimalnih 1:0 protiv Urugvaja i nastavili niz neporaženosti koji traje više od dvije godine.

Igraj na prijateljske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak na susretu stigao je u 39. minuti, ubacio je iz kornera James Rodriguez, a loptu u mrežu glavom skrenuo Jefferson Lerma za delirij na stadionu Bank of America, barem od strane kolumbijskih navijača.

James Rodriguez postao je prvi južnoamerički igrač sa šest asistencija na jednom velikom turniru, prvi od Pelea na Svjetskom prvenstvu 1970. godine.

U završnici poluvremena Kolumbija je ostala s igračem manje nakon drugog žutog kartona Daniela Munoza. Urugvajci su pokušavali u drugom poluvremenu, ali nisu uspjeli zabiti pa je Kolumbija izborila treće finale Copa Americe, a prvo otkako ga je osvojila 2001. godine. test