Iskusni Francuz ipak prejak za Ajdukovića

Mario Borko • četvrtak, 11.07.2024.

Duje Ajduković iznenađujuće lako je poražen u četvrtfinalu Challengera u Braunschweigu od Pierrea-Huguesa Herberta u dva seta...

Nakon dvije sigurne pobjede u dva seta, Duje Ajduković ipak je zaustavljen u četvrtfinalu Challengera u Braunschweigu. Iskusni, 33-godišnji Francuz Pierre-Hugues Herbert bio je bolji sa 6:3, 6:4 za sat i 16 minuta igre.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ajduković jednostavno nije imao svoj dan. Dobro je krenuo u meč, odmah na startu je napravio break, ali nakon toga sve je bilo u znaku Francuza. Herbert je brzo vratio izgubljeno, a kod vodstva 4:3 uspio je i drugi puta oduzeti servis hrvatskom tenisaču i sigurno završiti set sa 6:3.

U drugi je Francuz krenuo furiozno, poveo je 4:1 s dva oduzeta servisa. Ajduković je uspio vratiti jedan i držati rezultatsku neizvjesnost, ali Herbert nije dozvolio nijednu priliku na svom servisu i mirno je sa 6:3, 6:4 priveo meč kraju.

Bio je ovo četvrti susret ovih dvaju tenisača, treći ove godine, a Herbert je ovom pobjedom izjednačio međusobni skor. test