Velšanke ipak prejake, Hrvatska poražena u Karlovcu

Petar Jenjić • petak, 12.07.2024.

Drugi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo Lige B upisale su hrvatske nogometašice. I drugi puta bolja je bila reprezentacija Walesa...

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je poraz u utakmici petog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo Lige B. Protivnik u Karlovcu bio je Wales koji je odnio pobjedu s 0:3.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Velšanke su pobjedom došle na 11 bodova i u posljednjem kolu protiv slabašnog Kosova mogu osigurati prvo mjesto za sljedeću fazu kvalifikacija. Hrvatska je druga s devet bodova, jednim više od Ukrajine, protiv kojih igra u Skoplju 16. srpnja. Bod bi bio sasvim dovoljan.

Velšanke su od početka krenulo jako dobro i nakon pritiska došle do vodstva u 14. minuti kada je dobru akciju zaključila Jessica Fishlock poslavši loptu od grede u mrežu.

Tijekom cijelog prvog poluvremena puno je posla imala vratarka Doris Bačić koja je obranila nekoliko jako dobrih udaraca gošći. Hrvatska nije uspijevala biti konkretna prema naprijed.

U 66. minuti Velšanke su postigle su novi pogodak koji je u mrežu pospremila Sophie Ingle. Konačan rezultat postavila je Kayleigh Barton iz kaznenog udarca u 89. minuti. Kada se sve zbroji i oduzme, zaslužena pobjeda gošći. test