Krejčikova pobijedila Paolini i postala četvrta češka osvajačica Wimbledona!

Mario Borko • subota, 13.07.2024.

U zanimljivom finalu Wimbledona u ženskoj konkurenciji, Barbora Krejčikova je s 2:1 u setovima slavila protiv Jasmine Paolini. Čehinja je stigla do svoje druge Grand Slam titule, a Talijanka je nakon Roland-Garrosa izgubila i finale u All England Clubu...

Wimbledon je dobio novu pobjednicu. Bilo je to jasno i prije meča s obzirom na to da su i Barbora Krejčikova i Jasmine Paolini prvi puta u karijeri stigle do finala u All England Clubu. Nakon velike borbe u tri seta bolje je bila Čehinja sa 6:2, 2:6, 6:4.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krejčikova je tri godine nakon što je osvojila Roland-Garros sada osvojila i Wimbledon iako prije ovog turnira nikada u Londonu nije otišla dalje od osmine finala. Čehinja je postala četvrta predstavnica svoje zemlje koja je u Open Eri osvojila najprestižniji Grand Slam, a obranila je čast sunarodnjakinje Markete Vondroušove koja je prošle godine bila pobjednica

Petra Kvitova trijumfirala je 2011. i 2014., a Jana Novotna 1998.

Prvi set prošao je u potpunoj dominaciji Čehinje koja je odmah na startu oduzela servis Talijanki i povela s 2:0. Brzo je napravila još jedan break i za 36 minuta sa 6:2 osvojila set. Paolini u prvom setu nije imala nijednu break priliku, ali je zato u drugom ona bila ta koja je dominantno izjednačila rezultat.

Slika 1 od 1.

Sedma igračica svijeta povela je s 3:0, a kod vodstva 5:2 i drugi puta je oduzela servis protivnici i sa 6:2 se vratila u meč. Treći set je bio potpuno izjednačen, a kod rezultata 3:3 Krejčikova je uspjela pritisnuti Paolini i iskoristiti drugu break loptu. Na servisu za meč Talijanka je imala dvije prilike za povratak, spasila je i dvije meč lopte, ali Čehinja je izdržala i sa 6:2, 4:6, 6:2 postala pobjednica.

Krejčikova je na turnir stigla kao 32. igračica svijeta, bila je postavljena za 31. nositeljicu, a sada se vraća u najboljih deset. Od ponedjeljka će biti deseta tenisačica svijeta. Paolini je nakon Roland-Garrosa izgubila i finale Wimbledona, ali od idućeg tjedna će biti peta tenisačica svijeta.

Talijanka je prva tenisačica svoje zemlje koja je igrala finale Wimbledona, ali ipak nije uspjela otići do kraja. U epskom polufinalu je pobijedila Donnu Vekić, a koliko je njen nastup na turniru bio impresivan najbolje sugerira podatak da do ove godine na WTA Touru nikada nije pobijedila meč na travi. test