Rijeka nakon 120 minuta minimalno poražena od njemačkog drugoligaša

Mario Borko • subota, 13.07.2024.

Na pripremnoj utakmici u Austriji koja se igrala 120 minuta, Rijeka je poražena od Karlsruhera. Nijemci su bili bolja momčad i tako zasluženo Riječanima nanijeli prvi poraz na ovim pripremama...

Hrvatski doprvak i finalist kupa Rijeka pripreme odrađuje u Austriji, a u sklopu njih odigrala je prijateljsku utakmicu protiv njemačkog drugoligaša Karlsruhera. Igralo se četiri puta po 30 minuta, a Nijemci su slavili s minimalnih 1:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom dijelu Rijeka je istrčala u najjačem sastavu i utakmica je bila izjednačena. Redale su se prilike s obje strane, a Josip Posavec je u nekoliko navrata spašavao Riječane. Franjo Ivanović i Toni Fruk imali su dva najbolja pokušaja kod Rijeke, ali Max Weiss je bio siguran. Karlsruher je nakon jednog kornera pogodio i vratnicu.

U drugih 60 minuta oba trenera su ispremiješala sastave, a Nijemci su nakon toga bili puno bolja momčad. Rijeka nije opasnije prijetila, a Benedikt Bauer zadavao je najveće probleme riječkoj obrani.

Spomenuti igrač se u 98. minuti našao u odličnoj prilici, lažnjakom je prevario riječke braniče, pucao, lopta se u čudnom luku odbila, a Fabian Schleusener iz blizine ju je poslao loptu u mrežu.

Rijeka u nastavku nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, ostalo je 1:0 i momčad Željka Sopića je nakon tri pobjede pretrpjela i prvi poraz na ovim pripremama.

Karlsruher je do sad na pripremama izgubio od poljskog Gornika i češke Viktorije Plzen, a prošlu sezonu u Bundesligi 2 završio je na petom mjestu.

Bila je to ozbiljna provjera za Rijeku koja će za četiri dana igrati protiv još jačeg suparnika RB Salzburga. test