Odlični Duje Ajduković nadigrao Francuza za drugo kolo Bastada!

Petar Jenjić • utorak, 16.07.2024.

Duje Ajduković stigao je do pobjede u prvom kolu ATP turnira u švedskom Bastadu. U dva je seta bio bolji od francuskog predstavnika, Luce van Asschea…

Nakon Umaga 2021. godine, Duje Ajduković čekao je na svoju drugu ATP pobjedu u karijeri i dočekao je na ATP turniru u Bastadu. Poslije odrađenih kvalifikacija, sada je uspješno odradio i meč prvog kola glavnog turnira.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski tenisač za protivnika je imao 104. tenisača svijeta, Francuza Lucu van Asschea, kojeg je nadigrao s dva puta po 6:3 nakon jednog sata i 15 minuta provedenih na terenu. Bio im je to prvi međusobni dvoboj.

Francuz je bolje krenuo u meč i poveo s 2:0, ali Ajduković uzvraća i poravnava na 2:2, a zatim do kraja seta još dva puta oduzima servis protivniku. U drugom setu jedan break bio mu je sasvim dovoljan za pobjedu.

Gledajući ranking protivnika, ovo je Ajdukoviću druga najbolja pobjeda u karijeri. Sada mu slijedi meč protiv Pavela Kotova, osmog nositelja turnira i trenutno 60. tenisača svijeta. test