U-20: Preokret hrvatskih rukometaša i pobjeda nad domaćinom Eura

Petar Jenjić • utorak, 16.07.2024.

Hrvatska U-20 rukometna reprezentacija upisala je pobjedu protiv vršnjaka iz Slovenije u razigravanju od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu...

Hrvatska rukometna reprezentacija do 20 godina upisala je pobjedu u razigravanju od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu u Sloveniji. Protiv domaćina turnira napravila je preokret i uzela važne bodove.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slovenski rukometaši bolje su odigrali prvih 30 minuta, bili su u prednosti tijekom gotovo cijelog prvog poluvremena, a na kraju su imali vodstvo od 14:11.

U drugom dijelu ipak slijedi preokret, a Hrvatska od zaostatka 16:17 dolazi do prednosti od 21:17. Vratili su se domaćini turnira u završnih desetak minuta susreta u egal, stigli i na pogodak zaostatka (26:25), ali Hrvatska je bolje odigrala samu završnicu i na koncu došla do pobjede od 28:26.

Najbolji je u hrvatskim redovima bio Aleksandar Čaprić s osam golova, Marko Bajan zabio je šest pogodaka, a Matija Bajer četiri zgoditka. Tin Herceg skupio je devet obrana.

Najbolji je u redovima Slovenije bio Nace Zajc sa sedam golova, Mai Marguč dodao je pet pogodaka.

Naše rukometaše sada čeka utakmica protiv vršnjaka iz Srbije s kojima igraju 18. srpnja od 16:40 sati. test