U-20: Prvi poraz hrvatskih košarkaša na Europskom prvenstvu

Petar Jenjić • utorak, 16.07.2024.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina upisala je poraz u trećoj utakmici Europskog prvenstvu Divizije B. Do pobjede je stigla Finska...

Nakon pobjeda protiv Švicarske i Latvije, hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina upisala je i prvi poraz na Europskom prvenstvo Divizije B koja se igra u Rumunjskoj.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladi hrvatski košarkaši igrali su protiv vršnjaka iz Finske koji su bili bolji i slavili rezultatom 78:67. Tako su stigli do omjera od 4-0, dok je Hrvatska pala na 2-0.

Već nakon prve četvrtine Finska je vodila s 32:19 i održavala stečenu dvoznamenkastu prednost. Početkom posljednje četvrtine ta je razlika prešla više od 20 koševa, ali Hrvatska je do kraja uspjela ublažiti izgubljenu utakmicu.

Do pobjede ih je predvodio Oliver Kanden s 20 koševa i devet skokova, dok su tri igrača dodala po 11 poena.

Najraspoloženiji je kod Hrvatske bio Ivan Bogdanović s 29 poena i sedam skokova, Stellan Rajaofera dodao je 15 koševa i šest skokova.