Dvostruki MVP ABA lige napustio Zadar i otišao u petu momčad španjolskog prvenstva

Mario Borko • srijeda, 17.07.2024.

Luka Božić više nije igrač Zadra. Nakon dugih pregovora i nekoliko obrata dvostruki MVP ABA lige postao je i službeno igrač španjolske Valencije...

Prvak Hrvatske Zadar ostao je bez svog najboljeg igrača. Luka Božić i službeno je predstavljen u Valenciji za koju je potpisao ugovor na dvije godine. Španjolski klub prošlu je sezonu završio na petom mjestu, a svoj jedini naslov osvojio je prije sedam godina.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Saga oko Božića dugo je trajala, ali Zadar ga na kraju ipak nije uspio zadržati. Prošle sezone u ABA ligi je bio na prosjeku od 20.6 poena, osam skokova i šest asistencija. Taj će učinak Zadrani teško nadoknaditi, a bez najboljeg igrača branit će naslov prvaka i pobjednika kupa Hrvatske.

Za 28-godišnjeg Bjelovarca ovo je velik iskorak u karijeri i prvi pravi odlazak u inozemstvo. Prove je godinu dana u Budućnosti iz Podgorice prije nego što se preko Širokog vratio u Zadar. Prije toga igrao je za Bjelovar, Pulu i Zagreb, a 2017. nije bio izabran na NBA draftu.

U mlađim uzrasnim kategorijama s hrvatskom reprezentacijom je osvojio svjetsku i europsku medalju, a i ovog je ljeta ponovno odbio nastupiti za A izabranu vrstu. test