ATP Tour: Bez promjena na vrhu, Ajduković ima renking karijere, a Nadal napredovao za 100 mjesta

Mario Borko • ponedjeljak, 22.07.2024.

Fenomenalan tjedan u Bastadu, Duji Ajdukoviću donio je renking karijere, ali Borna Ćorić i dalje je jedini Hrvat među 100 najboljih tenisača na svijetu. Rafael Nadal ostvario je ogroman skok, a u prvi deset bila je samo jedna promjena...

Novi tjedan na ATP Touru tradicionalno započinje s novim poretkom. Duje Ajduković bio je apsolutna senzacija na turnir u Bastadu gdje je preko kvalifikacija stigao do polufinala i okršaja s Rafaelom Nadalom.

Igraj na mečeve turnira u Umagu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski tenisač imao je vodstvo od 1-0 u setovima, ali je na kraju izgubio. Španjolac je poražen u finalu, a obojica su s obzirom na ostvarene rezultate napravila ogroman skok na ATP ljestvici. Ajduković je sa 130. mjesta skočio na 110. što mu je renking karijere, a do sad mu je najbolji plasman bilo 115. mjesto.

Nadalu renking ne znači puno, ali zanimljivo je da je ostvario skok od točno 100 mjesta. Od novog je tjedna 161. igrač svijeta

Broj jedan je i dalje Jannik Sinner koji to mjesto drži ispred Novaka Đokovića i Carlosa Alcaraza. U prvih deset Casper Ruud i Andrej Rublev zamijenili su mjesta. Norvežanin je sad osmi, a Rus deveti tenisač svijeta.

Arthur Flis je osvajanjem Hamburga skočio s 28. na 20 mjesto, a Matteo Berrettini je osvojio Gstaad i ostvario skok od 32 pozicije. Talijan koji se vraća nakon dugotrajne ozljede sad je 50. tenisač svijeta.

Najbolje rangirani hrvatski predstavnik i jedini u društvu 100 najboljih tenisača svijeta je i dalje Borna Ćorić. Zagrepčanin drži 84. mjesto, a mogao bi idući tjedan ostvariti skok s obzirom na to da se vraća na Tour i igra na turniru u Atlanti. test