Dodig izborio drugo kolo Umaga, Poljičak u sjajnom meču ispustio Sonega

Branimir Korać • utorak, 23.07.2024.

Matej Dodig ostvario je sjajan rezultat i pobjedom protiv Enza Couacauda izborio je prolaz u drugo kolo Umaga. Vrlo blizu prolazu bio je i Mili Poljičak, međutim nije iskoristio dvije meč lopte protiv Lorenza Sonega...

Dva sjajna meča odigrali su hrvatski predstavnici u ponedjeljak u Umagu, pobjedu je upisao Matej Dodig, a vrlo blizu prolaza bio je i Mili Poljičak.

Igraj na mečeve turnira u Umagu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovakvi nastupi daju nadu u bolje sutra, a predstavljaju veliko iskustvo za igrače koji rijetko imaju priliku igrati na ovoj razini.

Dodig je u meč protiv 205. igrača svijeta Enza Couacauda ušao ponešto nervozno, izgubio je prvi set, ali nakon što je i u drugom i u trećem setu spasio break lopte na početku, nastavak oba seta potpuno mu je pripao.

Dodig je uspio napraviti preokret i doći do pobjede u tri seta s 3:6, 6:3, 6:2 i tako izboriti prolaz u drugo kolo.

U drugom kolu čeka ga jako težak posao, igrat će protiv 37. igrača svijeta Argentinca Francisca Cerundola.

Sjajan meč odigrao je i Mili Poljičak koji je tri sata i 20 minuta vodio tešku bitku s Lorenzom Sonegom.

Talijan je na kraju imao i problema s grčevima, tako je malo izbacio Poljička iz takta i uspio je upisati pobjedu.

Prvi set uzeo je Sonego sa 6:2, ali nakon toga vodila se potpuno ravnopravna i izjednačena borba te se nije moglo vidjeti kako ih dijeli više od 400 mjesta na ATP ljestvici.

U tie-breaku trećeg seta imao je Poljičak meč lopte kod 6:5 i 8:7, ali Sonego se spašavao i na kraju slavio s 11:9.

Iza Talijana je jako težak meč koji bi mogao ostaviti posljedice u drugom kolu protiv Alexandrea Mulleratest