Jana Fett dva puta ispuštala prednost i ispala s WTA turnira u Pragu

HINA, Mario Borko • utorak, 23.07.2024.

Nakon odlične predstave u prvom kolu WTA turnira u Pragu, Jana Fett imala je dobre dionice igre i u drugom, ali je na kraju ipak u dva seta poražena od pete nositeljice Viktorije Tomove...

Hrvatska tenisačica Jana Fett poražena je u drugom kolu WTA turnira u Pragu od Bugarke Viktorije Tomove s 3:6, 4:6.

Igraj na WTA turnir u Pragu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fett je na otvaranju praškog turnira bila uvjerljiva protiv Belgijanke Alison Van Uytvanck sa 6:2, 6:2, međutim u drugoj rundi je poražena od 29-godišnje bugarske tenisačice, trenutačno 49. igračice svijeta.

Hrvatska tenisačica je odlično ušla u meč, povela je 3:0 uz jedan break. Nažalost, to je bilo sve što je 27-godišnja Fett, trenutačno 116. na svijetu pokazala u prvom setu. Tomova je nanizala šest gemova osvojivši prvi set rezultatom 6-3 nakon 43 minute igre.

Fett je breakom otvorila i drugi set, no Tomova je odmah uzvratila izjednačivši na 1:1. Jana je zatim kod 2:2 napravila novi break, povela 4:2 i još jednom stala. Uslijedila je nova serija bugarske tenisačice, ovoga puta četiri gema u nizu za 6:4 i pobjedu 2:0 u setovima.

Tomovu u četvrtfinalu čeka Poljakinja Magda Linette.