Matej Dodig bez iznenađenja protiv četvrtog nositelja umaškog turnira

Branimir Korać • srijeda, 24.07.2024.

Jedini hrvatski predstavnik koji je dohvatio drugo kolo ove godine u Umagu bio je Matej Dodig, a tamo ga je zaustavio četvrti nositelj Francisco Cerundolo...

I posljednji hrvatski predstavnik završio je s nastupom na umaškom turniru. Matej Dodig nakon premijerne pobjede na ATP Touru, nije imao snage za novo slavlje, Francisco Cerundolo bio je bolji u dva seta.

Igraj na mečeve turnira u Umagu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Argentinac je ušao u ovaj susret kao favorit i tu je ulogu potvrdio. Trenutno je 37. igrač svijeta i u ovom trenutku ipak razina iznad Dodiga.

Dodig je s dosta respekta ušao u meč i vrlo brzo našao se u zaostatku 3:0 uz samo dva osvojena poena i to oba na svom servisu dok je spašavao 0:40. Nakon što je Cerundolo stigao do prednosti, rutinski ju je držao do kraja seta.

U prvom setu hrvatski tenisač imao je samo dva poena na reternu i ostao bez ikakve šanse za povratak u set.

Niti u drugom setu Dodig nije došao niti do jedne break lopte. U trećem gemu spasio ih je čak pet, ali u petom gemu ipak je izgubio servis i Cerundolo je ponovno bez većih problema dovršio posao.

Argentinac tako prolazi u četvrtfinale gdje će igrati protiv Lorenza Sonega koji je također u dva seta izborio prolaz svladavši Alexandrea Mulleratest