Olimpijske igre 2024, skupina A, 1. kolo, 27.07.2024, 09:00 h
Španjolska 25:22 Slovenija
Slovenija

Dva posve različita poluvremena: Španjolci preokretom svladali Sloveniju

Mihaela Bradovski • subota, 27.07.2024.

U prvom susretu muškog rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu, Španjolska je upisala pobjedu protiv Slovenije s 25:22...

Dva različita lica pokazale su Španjolska i Slovenija u susretu prvog kola skupine A olimpijskog rukometnog turnira. U prvom poluvremenu bolja Slovenija koja je ostavila Španjolsku na samo osam golova, a onda u drugom poluvremenu preokret Španjolaca i u konačnici pobjeda.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je jako loše po Španjolsku koja je imala velikih problema u napadu, bilo je puno nervoze i olako izgubljenih lopti. Slovenija je bila čvrsta i dobila je prvo poluvrijeme s 11:8.

U nastavku susreta situacija se promijenila. Španjolski napad je proradio pa su Španjolci već u prvih 15 minuta drugog dijela postigli deset pogodaka.

Tri ekspresna gola dok vratar nije bio na golu skupo su stajala Sloveniju i tu se Španjolska vratila na 14:14, a do polovice drugog dijela je i povela te serijom 3:0 odvojila se na 19:16.

Slovenija je u dva navrata uspjela smanjiti na gol zaostatka, ali završnicu su Španjolci odradili mirno i upisali su pobjedu.

Predvodili su ih Gonzalo Perez de Vargas s 15 obrana, Aleix Gomez sa sedam golova i Daniel Dujšebaev s pet pogodaka.

Kod Slovenije najviše pogodaka postigao je Dean Bombač, njih pet i to svih pet sa sedam metara, Tilen Kodrin dodao je četiri gola. test