Olimpijske igre 2024, skupina B, 1. kolo, 27.07.2024, 11:00 h
Mađarska 32:35 Egipat
Egipat

Egipat u završnici slomio otpor Mađarske

Petar Jenjić • subota, 27.07.2024.

Rukometaši Egipta upisali su pobjedu na otvaranju Olimpijskih igara. Na drugoj strani stajala je Mađarska koja nijednom tijekom susreta nije bila u vodstvu...

Itekako dramatično bilo je u utakmici prvog kola skupine B muškog rukometnog turnira između Mađarske i Egipta, a tko će odnijeti bodove, saznali smo tek u samoj završnici dvoboja.

Igraj na rukometni olimpijski turnir na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Egipat je otvorio Olimpijske igre na najbolji mogući način i odnio bodove konkurentu za prolazak skupine. Na koncu je slavio rezultatom 35:32.

Egipćani nijednom tijekom susreta nisu bili u zaostatku, tijekom prvog poluvremena imali su i osam pogodaka prednosti (16:8), da bi Mađari prepolovili zaostatak nakon 30 minuta (19:15).

U nastavku susreta Mađarska je stigla do dva poravnanja, 23:23, i 24:24, ostali u egalu do zaostatka 33:32, ali dva pogotka u završnici Egiptu su donijela pobjedu.

Prvo ime pobjedničke momčadi bio je Yahia Omar s devet pogodaka, koliko je zabio i Ahmed Adel. Egipatski vratari zajedno su skupili osam obrana.

Najbolji je kod Mađara bio Bence Imre sa sedam golova, dok je Gergo Fazekas postigao pet pogodaka. test