Razigrani Australci svladali Španjolsku na otvaranju košarkaškog turnira

Petar Jenjić • subota, 27.07.2024.

Košarkaši Australije upisali su pobjedu na otvaranju Olimpijskih igara. Odradili su jako dobru utakmicu protiv Španjolske i slavili s 92:80...

Krenuo je Olimpijski turnir u košarci, a odmah na startu natjecanja vidjeli smo dobru igru raspoloženih Australaca koji su za protivnike imali Španjolsku i upisali pobjedu od 92:80.

Igraj na košarkaški olimpijski turnir na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gotovo nijednom tijekom utakmice Australija se nije našla u zaostatku. Poveli su sa 6:0, imali su 14 razlike u prvoj četvrtini (31:17) koju su zaključili s deset koševa viška (31:21).

Španjolci su se probudili u drugom poluvremenu i serijom od 9:0 došli do vodstva 56:54. Međutim, odgovorili su Australci serijom 15:3 i do kraja bez većih problema sačuvali prednost.

Na koncu su šutirali 51 posto iz igre (34/67) naspram samo 39 posto Španjolske (27/69) koja će morati puno bolje već protiv Grčke za tri dana.

Jock Landale ubacio je 20 poena, devet skokova i pet asistencija, Patty Mills dodao je 19 koševa, a Josh Giddey 17 poena i osam skokova.

Santi Aldama s 27 poena i pet skokova predvodio je Španjolsku, Sergio Llull dodao je 17 koševa. test