Svjetski prvak pobjednički otvorio Olimpijske igre

Petar Jenjić • subota, 27.07.2024.

Njemačka košarkaška reprezentacija upisala je pobjedu na otvaranju Olimpijskih igara. Nije imala prevelikih problema protiv Japana kojeg je svladala s 20 razlike...

Aktualni svjetski košarkaški prvak, Njemačka, uspješno je otvorila nastup na Olimpijskim igrama u Parizu. Protivnik je bila reprezentacija Japana koju je svladala rezultatom 97:77.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Franz Wagner predvodio je Njemačku s 22 poena i šest skokova, Daniel Theis dodao je 18 poena i sedam skokova, a izdvaja se i Dennis Schroder s 13 koševa i 13 asistencija.

Njemačka je prvo poluvrijeme odradila "dizelaški", iako je nakon 20 minuta vodila 52:44. Odlično odigran drugi dio donio je veću razliku i više nego zasluženu pobjedu.

Najbolji je kod Japana očekivano bio Rui Hachimura s 20 poena i deset skokova, Yuta Watanabe ubacio je 16 koševa. test