Olimpijske igre 2024, skupina A, 1. kolo, 27.07.2024, 14:00 h, Pariz, South Paris Arena 6
Suci: Lars Jorum, Havard Kleven (Norveška)
Hrvatska
Hrvatska
30:29(13:18) Japan
Japan

Martinović golom u posljednjim sekundama spasio Hrvatsku i donio prvu pobjedu!

Branimir Korać • subota, 27.07.2024.

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je nastup na Olimpijskim igrama teško izborenom pobjedom protiv Japana 30:29. Zaostajala je Hrvatska i šest golova, ali u posljednjim sekundama Ivan Martinović zabio je za pobjedu...

UKUPNO2902/24

Jako teško Hrvatska je stigla do startne pobjede protiv Japana. Malo je toga funkcioniralo u hrvatskoj igri, u jednom trenutku samopouzdanje je potpuno palo, Japanci su letjeli terenom, ali bilo je dovoljno nekoliko minuta dobre igre da se Hrvatska vrati u utakmicu.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je u prvih desetak minuta još imala kontrolu, vodila je s dva gola razlike, ali Japan je tu uspio uhvatiti priključak, izjednačiti na 6:6 i dalje je sve bilo muka.

Od gola Duvnjaka u 13. minuti za 9:8, Hrvatska je u narednih sedam minuta postigla tek jedan pogodak. Srećom niti Japan nije bio posebno precizan, ali nova napadačka kriza u posljednjih sedam minuta prvog dijela bila je kobna.

Japan je na poluvrijeme otišao serijom 5:0 i vodstvom 18:13 i ta završnica prvog dijela bilo je uvjerljivo najlošije razdoblje Hrvatske u ovom susretu.

U drugom dijelu Hrvatska je potrošila pet minuta da se spusti na 18:15, a onda je Japan za samo 16 sekundi vratio na plus pet.

I bio je to znak da će biti teško mučenje do kraja. Imali su Japanci u nekoliko navrata i šest golova razlike, ali onda je uslijedila serija Hrvatske 5:0 i smanjenje na 23:22.

Dalje se vodila teška bitka, Hrvatska bi povela pa Japan okrenuo, pa opet Hrvatska povela i tako do samog kraja.

U posljednju minutu ušlo se s 29:29, ali Ivan Martinović loše puca, lopta ide pokraj gola i Japan 53 sekunde prije kraja ima napad za vodstvo.

Srećom Kuzmanović brani udarac Watanabea pa onda Yoshida praktički promašuje prazan gol i Hrvatska dobiva zadnju priliku.

Odgovornost je preuzeo Martinović koji se podignuo i tri sekunde prije kraja zabio za pobjedu Hrvatske.

Jako teško izborena pobjeda, ali bodovi su na kraju najvažniji.

Na kraju je najefikasniji kod Hrvatske bio Mario Šoštarić sa šest golova, a po četiri su dodali Lovro Mihić i Martinović. Svakako treba izdvojiti sjajnu ulogu Domagoja Duvnjaka i u obrani i u napadu.

Kod Japana čudesnu utakmicu odigrao je Kosuke Yasuhira koji je postigao deset golova. test