Olimpijske igre 2024, skupina B, 1. kolo, 27.07.2024, 16:00 h
Norveška 36:31 Argentina
Argentina

Norvežani i bez isključenog Sagosena rutinski svladali Argentinu

Branimir Korać • subota, 27.07.2024.

Norveška je dobro otvorila olimpijski rukometni turnir i upisala je pobjedu protiv Argentine s glatkih 36:31...

Norvežani nisu dopustili iznenađenje u prvom kolu skupine B Olimpijskih igara u Parizu. Potvrdili su kvalitetu protiv Argentine i upisali su pobjedu 36:31.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjedu su morali potvrditi bez svoje prve zvijezde Sandera Sagosena koji je zbog grubog prekršaja u završnici prvog poluvremena zaradio izravni crveni karton.

Norvežani su sjajno ušli u utakmicu i već u prvom poluvremenu su se odvojili, zabili su čak 22 gola u prvih 30 minuta i imali su na odmoru prednost 22:15.

Sagosen je isključen nakon nepotrebnog i grubog nasrtaja, naime argentinski igrač bio je u skoku i pod prekršajem kada ga je Sagosen uhvatio za desno rame i prizemljio te je ovaj ružno pao ravno na leđa.

U drugom dijelu su Norvežani i bez njega održavali razliku, Argentina nije imala dovoljno kvalitete da bi se uspjela vratiti u utakmicu.

Najbolji kod Norveške bili su Tobias Gröndahl s osam golova, Kristian Björnsen sa šest te Harald Reinkind s pet. Kod Argentine Diego Simonet postigao je pet golova. test