Olimpijske igre 2024, skupina A, 1. kolo, 27.07.2024, 19:00 h
Njemačka 30:27 Švedska
Švedska

Odličan start za Njemačku i vrlo vrijedna pobjeda protiv Švedske

Branimir Korać • subota, 27.07.2024.

Vrlo zanimljiv susret u prvom kolu skupine A olimpijskog rukometnog turnira odigrali su Njemačka i Švedska. U srazu dvije odlične reprezentacije pobjedu je odnijela Njemačka koja je slavila s 30:27...

Dosta nervoze u početku pa onda kasnije ipak dosta bolje, posebno kada je riječ o Njemačkoj koja može biti zadovoljna svojim izdanjem protiv Švedske.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nijemci su slavili s 30:27 iako je Švedska u susret ušla kao favoriti uopće na Olimpijske igre došla s visokim očekivanjima.

Krenulo je obostrano loše, u prvih deset minuta viđen je tek po jedan pogodak na svakoj strani, ali onda su se ipak probudili jedni i drugi i počelo se događati nešto bolje na parketu.

Sve do 22. minute igralo se doslovno gol za gol, a onda je Jannik Kohlbacher odveo Njemačku na 9:7.

Hvatali su Šveđani priključak i uhvatili su ga pogotkom Wannea za 15:15 u 34. minuti.

Ipak, Njemačka je vratila kontrolu i golovima Marka Grgića i Christopha Steinerta prvi put je povela s tri gola razlike i to u 49. minuti.

Tu se susret prelomio i Švedska više nije uspjela uhvatiti priključak i Njemačka je otišla do pobjede.

Kod Njemačke su se istaknuli Andreas Wolff s 13 obrana, Renars Uscins s osam golova i Johannes Golla s pet. U švedskom sastavu 13 obrana imao je Andreas Palicka, osam golova postigao je Wanne, a pet Sebastian Karlssontest