Olimpijske igre 2024, skupina B, 1. kolo, 27.07.2024, 21:00 h
Danska 37:29 Francuska
Francuska

Veliki danski trio pomeo Francuze i nanio im težak poraz

Branimir Korać • nedjelja, 28.07.2024.

Domaćin Olimpijskih igara Francuska neće po dobrom pamtiti otvaranje rukometnog turnira. Danska je odigrala sjajnu utakmicu i slavila s 37:29...

Mnoge analize uoči rukometnog turnira predviđale su finale između Danske i Francuske, a kako bi to moglo izgledati vidjeli smo već u prvom kolu. Danci su slavili s čak 37:29.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuska je bila ravnopravna u prvom poluvremenu, ali nastavak je bio neka posve drugačija priča i Danska je pobjegla na visoku razliku.

Nije neka senzacija ako se zna da Danci uvijek snažno ulaze u natjecanja, a Francuzi ipak malo dizelaški se dižu kroz utakmice, međutim prošlo je puno godina od ovakvog poraza Francuske na svom tlu.

Danska je imala trojicu na iznimno visokoj razini dok Francuska nije imala tako raspoložene igrače. Ono što su radili Simon Pytlick, Mathias Gidsel i Niklas Landin je za nakloniti se i oni su najzaslužniji za ovu pobjedu.

Drugo poluvrijeme bilo je ključno, na odmoru je bilo samo 18:17 za Dance, ali nastavak je donio visoku pobjedu Danske.

Gidsel i Pytlick upisali su po 11 golova, a Landin 15 obrana. Kod Francuske Hugo Descat postigao je sedam golova, a Dika Mem pet. test